Про це розповіла народна депутатка Євгенія Кравчук в ефірі 24 каналу.

До теми Тупицький буде зобов'язаний повернутися, – Веніславський про новий законопроєкт

За її словами, законопроєкт про покарання чиновників треба змінювати, бо наразі він розповсюджується й на тих, хто до 24 лютого вже перебував за кордоном. “Це люди, які мають український паспорт, працюють за кордоном, волонтерять тощо. Це все нам теж допомагає”, – наголосила Кравчук.

Тому депутати сконцентруються на тому, щоб збільшити покарання для суддів, прокурорів та чиновників, а також депутатів, які перетнули кордон нелегально з 24 лютого.

Очевидно, що це покарання має бути більше, ніж це зараз передбачено законопроєктом – штраф і 15 діб арешту. В першу чергу, треба сконцентруватися на тих людях, які не просто з держбюджету гроші отримували, а й які мали виконувати важливі функції,
– наголосила депутатка.

За словами Кравчук, треба визнати, що голові Конституційного Суду Олександру Тупицькому вдалося виїхати за кордон. "Я знаю про такі випадки і серед правоохоронних органів", – сказала вона.

Депутатка каже, що частина дійсно виїхала і до того ж намагалася вивезти частину грошей із собою.

"Очевидно, що це не буде просто штраф. Ці люди не зможуть потім претендувати на поновлення на посаді чи на те, щоб повернутися на державну службу", – заявила Євгенія Кравчук.

Євгенія Кравчук про чиновників-втікачів за кордон та Медведчука:


Новий законопроєкт про нелегальний перетин кордону під час війни:

  • ВРУ зареєструвала новий законопроєкт про кримінальну відповідальність для чоловіків, які нелегально виїхали з України.
  • Згідно із законом, перетин державного кордону України призовниками під час воєнного стану особою карається штрафом від 5 тисяч до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів або ж позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.
  • Раніше схожий законопроєкт реєстрували у Раді, водночас цього разу звідти забрали норму проте, що всі чоловіки мають повернутись з-за кордону у 10-денний термін після набуття чинності цим законом.
  • Однак поки невідомо, коли проєкт закону рекомендують до розгляду в парламенті.

Цікаве відео – майно сім'ї Медведчука арештували: деталі юристки