Володимир Зеленський переговорив із лідерами країн Латинської Америки. Він закликав колег підтримати українську формулу миру.

Дивіться також Зеленський вже прибув в Аргентину і провів телефонні перемовини з Макроном

Цікаве запрошення для Парагваю

Під час робочого візиту до Аргентини президент України зустрівся з президентом Республіки Парагвай Сантьяго Пеньєю. Глава держави подякував Парагваю за рішучу підтримку України в межах міжнародних організацій. Крім того, Зеленський висловив сподівання, що Сантьяго Пенья долучиться до втілення Формули миру.

Український лідер наголосив, що йому хотілося, аби якомога більше країн Латинської Америки взяли участь у наступній зустрічі радників із питань національної безпеки та зовнішньої політики, яка відбудеться у січні 2024 року.

Крім того, Зеленський запросив Сантьяго Пенью відвідати нашу країну.

Обговорив із Уругваєм можливість проведення саміту "Україна – Латинська Америка"

Зеленський провів переговори із президентом Уругваю Луїсом Лакальє Поу. Глава держави подякував тому за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України. Зеленський високо оцінив участь представника Уругваю в третій зустрічі радників із питань національної безпеки та зовнішньої політики щодо реалізації Формули миру, а також висловив сподівання на участь уругвайської сторони в четвертій зустрічі радників. Поу теж запросили із візитом до України.

Зеленський привітав президента Еквадору зі вступом на посаду

Запрошення до України отримав і президент Еквадору, якого Зеленський привітав зі вступом на посаду у листопаді 2023 року.

За словами Зеленського, із президентом Даніелем Нобоа вони обговорили можливості розвитку двосторонньої співпраці України та Еквадору: у безпековій сфері, діджиталізації, торгівлі сільськогосподарською продукцією. Також глава держави запропонував долучитися до імплементації Української формули миру.

Для нас є дуже важливою підтримка та потужний об’єднаний голос держав Латинської Америки, які підтримують українських людей у війні за нашу свободу й демократію,
– наголосив український лідер.

Зеленський на зустрічі із лідерами країн Південної Америки / Фото Офіс президента

Зеленський прибув до Буенос-Айреса: що відомо

  • 10 грудня о другій ночі за місцевим часом президент України разом із 46 особами на борту приземлився в аргентинській столиці.
  • Відомо, що Зеленський проведе зустріч із новообраним главою Аргентини після церемонії інавгурації.
  • Раніше ЗМІ писали, що президента України запросив на цей захід сам Хав'єр Мілей. Крім того, на церемонію покликали й Путіна.
  • Дорогою до Аргентини Зеленський відвідав Кабо-Верде, де зустрівся з прем’єр-міністром республіки Кабо-Верде. Ця зустріч стала першою в історії двосторонніх відносин між країнами.
  • Крім того, вже перебуваючи у Буенос-Айресі, Зеленський поговорив телефоном із Макроном. "Наступний оборонний пакет від Франції має посилити вогневу міць України", — заявив глава держави, підсумовуючи ці переговори.