Український лідер підписав документ 7 лютого, інформує 24 Канал.

Читайте також Суд заборонив Атрошенку обіймати посаду мера Чернігова протягом року

Що відомо про створення міської військової адміністрації в Чернігові

Володимир Зеленський постановив утворити Чернігівську міську військову адміністрацію Чернігівського району Чернігівської області.

Чому утворюють міські військові адміністрації

Виконавчий директор Чернігівського відділення Асоціації міст України Микола Силенко заявив Суспільному, що утворення військової адміністрації у містах, селищах та територіальних громадах – це явище виняткове.

Це відбувається там, де або нема місцевого самоврядування, або воно не справляється зі своєю функцією за тих чи інших обставин, наприклад, деокупований Ізюм, Куп'янськ чи Херсон — тобто там, де є проблеми з місцевим самоврядуванням або колаборація тощо,
– заявив Силенко.

За його словами, мовиться про ті населені пункти, де місцева влада не справляється зі своїми безпосередніми функціями. Перш за все – з безпекою та обороною.

Буквально ще 3 лютого Микола Силенко говорив, що він не бачить передумов до створення в Чернігові військової адміністрації. Тоді він заявив:

  • Генштаб не попереджав про високий рівень загрози атаки на Чернігівську область з боку країни-агресора;
  • не бачить якихось паралізованих процесів в місті та в місцевому самоврядуванні.

Варто зауважити, що, перед відстороненням мера Чернігова, начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус заявив Суспільному, що навіть якщо Владислава Атрошенка відсторонять від посади, є посадова особа, яка його замінить. Тоді мовилось про секретаря Чернігівської міськради Олександра Ломака.

Що відбулось з місцевою владою в Чернігові

  • 7 грудня 2022 року Яворівський районний суд заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду протягом року.
  • Сам Владислав Атрошенко звинуватив представників Офісу Президента у тиску на суд. Також він заявив про "справу честі" та сказав, що подаватиме апеляцію.
  • Згодом 1 лютого 2023 року Львівський апеляційний суд розглянув апеляцію на рішення Яворівського районного суду. Та Владислава Атрошенка таки відсторонили від посади мера на один рік.
  • Це трапилось через те, що у серпні 2022 року Владислав Атрошенко дав вказівку своєму водієві вивезти автомобіль дружини Tesla Model X за кордон. За словами правоохоронців, це приватний інтерес. Адже водій мав офіційне відрядження та гроші на бензин з бюджету міста.
  • Саме тому НАЗК заявило, що посадовець діяв в умовах конфлікту інтересів, адже водій має забезпечувати транспортне обслуговування мера лише в межах виконання ним посадових обов'язків.