Він підкреслив, що цей день в нашій державі має подвійне значення. Адже це День науки й водночас День Європи. Про це повідомляє 24 канал із посиланням на вечірнє звернення глави держави.

Зауважте Ракетний удар по Рівненщині та 28 850 знищених окупантів: основне за 87 день війни

Привітав усіх дотичних до цих свят

Президент привітав науковців України та підкреслив, що вони не припиняють свою діяльність навіть зараз. Вони працюють заради того, щоб Україна зберегла і розвинула свій науковий потенціал.

Звичайно, у час повномасштабної війни всі сили суспільства і держави можуть бути направлені тільки на захист. І це – значні обмеження і для науки, і для культурної сфери, і для інших фундаментальних частин суспільного життя,
– сказав Володимир Зеленський.

Однак він також додав, що влада і всі жителі країни роблять максимум із можливого, щоб якнайшвидше повернутися до правил мирного часу.

Також президент висловив слова вдячності тим, хто докладає зусиль, щоб Україна нарешті стала частиною об'єднаної Європи. Зокрема, всім дипломатам нашої країни та всім нашим держслужбовцям. Адже вони наразі мають за лічені тижні виконати завдання, над яким інші держави працювали роками. Мовиться про роботу по приєднанню до Євросоюзу.

Закликав пам'ятати, що йде війна

Володимир Зеленський наголосив на тому, що війна не завершилася та кожного дня гинуть українці. "Можливо, комусь у деяких містах в тилу здається, що про війну можна забути. І – стати безтурботним. Чи навіть недбалим. Але ні, це не так. Щодня гинуть українці за нашу незалежність", – нагадав очільник України.

Протягом доби ситуація на фронті суттєво не змінювалася, проте вона залишається важкою на багатьох напрямах. Як і в попередні дні, російська армія намагається наступати в Донецькій і Луганській областях – в напрямку на Слов'янськ і Сєвєродонецьк.

Проте глава держави підкреслив, що Збройні Сили України стримують цей наступ. А те, що ми можемо про це говорити на 87 дні війни – вже великий здобуток. Адже Росія спрямувала на наше знищення шалені ресурси.

Майже щодня в мене на столі укази про відзначення наших захисників і захисниць. Про присвоєння звання Герой України. І це відображає тяжкість воєнної ситуації. Війна, на жаль, продовжується. Війна не закінчилась. Нам ще потрібно битись і йти вперед до перемоги,
– сказав Зеленський.

Російські війська можуть завдавати ракетні удари по Рівненщині, а також обстрілювати артилерією Харківщину чи Сумщину. Президент акцентував – жодного результату Росії це дасть.

Важливі дипломатичні події в цей день

Сьогодні глава держави провів переговори з прем'єр-міністром Португалії Антоніу Коштою. У зверненні наш президент розповів, що подякував за всю ту підтримку, яку Португалія надає Україні. Мовиться не лише про оборонну та гуманітарну допомогу, а й політичну підтримку.

Кошта запевнив, що Португалія готова долучитися до відновлення України, до відбудови українських шкіл і дитячих садочків. Володимир Зеленський розповів, що російська армія зруйнувала вже 1873 заклади освіти в нашій країні.

Також відбулася телефонна розмова нашого президента із прем'єром Італії Маріо Драгі. Основну увагу вони приділили ситуації на полі бою і тому, як можна пришвидшити перемогу України. Також зійшлися на думці, що має бути прискорений 6 пакет санкцій проти Росії.

Звернення президента за 21 травня: дивіться відео