Раніше 24 канал повідомляв про те, що у Азовському морі неподалік Бердянська Запорізької області стався землетрус магнітудою 4,3 бала. Його епіцентр залягав на глибині у 10 кілометрів та розташовувався за 58 кілометрів від українського міста.

Читайте також: У Росії, поряд з Курильськими островами стався сильний землетрус

"Наслідків ніяких не було, мешканці багатоповерхівок відчули ці коливання, а ось у приватних одно-двоповерхових будинках нічого не відчули. Все ж це дуже далеко було", – розповів заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера в коментарі "Обозревателю".

За словами науковця, такі підземні поштовхи для цього регіону не є якимось дивним явищем, оскільки ця територія є частиною потужного сейсмоактивного поясу планети, який тягнеться через все Середземне море на Кавказ і далі на Гіндукуш.

Кендзера також додав, що цей землетрус був доволі сильним, проте у цьому регіоні фіксували й набагато потужніші землетруси. Проте, підземні поштовхи навіть такої сили можуть викликати певні наслідки.

Від таких землетрусів може бути багато проблем, включно з районом Кримського мосту, там також є велика напруга, і в історичний час відбувалися дуже сильні землетруси магнітудою 8 – 9 балів. Однак землетрус магнітудою у 4,7 бала – занадто слабкий, щоб щось зруйнувати. Це налякало людей, оскільки вже давно на цій території не було землетрусів такої сили,
– пояснив сейсмолог.