В ході розслідування виявилося, що Тупальський між роботою в Службі безпеки України і на митниці встиг попрацювати помічником народного депутата Олександра Дубового з Одещини. Крім того, у Тупальського є добрі зв’язки і в Національному антикорупційному бюро, що, на думку журналістів, пояснює небажання цього органу реагувати на злочинні оборудки столичних митників.

Зокрема, заступник директора НАБУ Анатолій Новак – друг дитинства Сергія Тупальського. До НАБУ він також прийшов з СБУ. Новак живе під Києвом у палаці на 350 кв. м, має землю, 700 тис. заощаджень, автівки преміум-класу та навіть військовий БТР. Новак очолює київську організацію Міжнародної асоціації ветеранів спецпідрозділу "Альфа" СБУ. У переліку її членів виявилася митно-брокерська компанія ПП "Тріумф-СВ", заснована у 2010 році Сергієм Тупальським і його братом Олександром.

Тупальський і Новак – земляки, вони родом з селища Малий Мидськ на Рівненщини, ходили до однією школи, разом служили у прикордонних військах і навчалися в школі СБУ. Також разом заснували спортивний клуб "Базальтова скеля".

"Відтак, – поцікавилися журналісти, – чи стане пан Новак заважати діяльності свого товариша. Адже, як кажуть у їхньому рідному селі, Новак і Тупальський навіть є кумами". В НАБУ на звернення програми "Гроші" відповіли: потреби в інтерв’ю з Анатолієм Новаком немає, оскільки воно стосується його приватного життя.

У той же час журналісти з’ясували, що проти фірм – поставників сантехніки – "Інтел-резерв" та "Телбот", які є основними клієнтами-імпортерами "Тріумф-СВ", вже існують кримінальні справи. Вони займалися несплатою податків і заниженням митної вартості. "Ці фірми зараз ліквідовані. Проте на їх місце прийшли інші, і "тріумфальна" схема обдирання бюджету на мільйони під прикриттям чиновників працює і далі", – резюмують автори сюжету.

Раніше журналісти програми "Гроші" викрили корупційну схему на столичній митниці. Йшлося про діяльність митно-брокерської компанії ПП "Тріумф-СВ", заснованої нинішнім в.о. керівника Київської міської митниці та за сумісництвом начальником митного посту "Столичний" Сергієм Тупальським. ПП "Тріумф-СВ" лише цього року оформив майже 5 тис. вантажів, а через діяльність цього бізнесу державний бюджет недоотримав десятки мільйонів гривень. Тупальський погрожував авторам сюжету, а зараз не відповідає на їхні запити. Окрім того, жодної реакції на викриття, зроблені журналістами, немає і з боку правоохоронних органів.