Це зафіксували 1 листопада журналісти програми "Схеми" (спільний проект Радіо Свобода та каналу "UA:Перший").

Олександр Аваков прибув до правоохоронного відомства Арсена Авакова одразу після завершення засідання Солом’янського районного суду. У цей вечір йому обрали міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання.

Читайте також: Син Авакова прокоментував резонансну справу

Олександр Аваков є фігурантом так званої "справи рюкзаків". Сина міністра, а також колишнього заступника Авакова Сергія Чеботаря та друга Олександра і представника фірми-переможця тендеру Володимира Литвина НАБУ та САП підозрює у можливій розтраті державних коштів у 14,5 мільйонів гривень.

У день, коли суд оголошував своє рішення щодо Олександра Авакова, журналісти "Схем" звернули увагу на те, хто відвідував Міністерство внутрішніх справ, очолюване його батьком Арсеном Аваковим. До міністерства, зокрема, заїжджав кортеж з двох автомобілів соратника та бізнес-партнера Арсена Авакова, народного депутата від "Народного фронту" Ігоря Котвіцького.

О 01:30 ночі до Міністерства приїхав автомобіль, яким користується народний депутат від "Народного фронту" Денис Дзензерський. На території відомства машина перебувала більше години.

Близькі соратники міністра з "Народного фронту" та його бізнес-партнери навідувались до МВС і за день до цього – 31 жовтня, коли співробітники НАБУ і САП затримали сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова. Увечері того дня до МВС приїжджали народні депутати від "Народного фронту" Сергій Пашинський, Денис Дзензерський, Ігор Котвіцький, Андрій Іванчук та екс-прем’єр-міністр та лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк.

Читайте також: Журналістка вказала, хто загальмував розгляд "рюкзакової справи" на два роки: цікаві деталі

На початку 2016 року журналісти програми "Схеми" знайшли відеозаписи, схожі на зйомки прихованою камерою в кабінеті тодішнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря, який до травня 2015 року відповідав у Міністерстві за державні закупівлі.

На відео зафіксований діалог про закупівлю рюкзаків між нібито сином міністра Авакова Олександром та особою, схожою на Сергія Чеботаря, на той час заступника Арсена Авакова, в якому вони домовляються про отримання сином міністра бюджетного підряду в обхід законної процедури тендеру.

Через півтора роки після публікації розслідування журналістів, НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили підозру трьом фігурантам так званої "справи рюкзаків".