В Україні, як і у 2019 році, буде переважати область високого тиску, але з південними потоками, які принесуть теплу і суху повітряну масу. Такий прогноз дала завідувачка відділу прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух в коментарі "Апострофу".

До слова Коли в Україну прийдуть сніг та морози: прогноз

Яка причина

  • На клімат у Європі впливають Атлантичний і Північний Льодовитий океани. Зараз вони мають дуже високу температуру. А це впливає на атмосферні процеси, що призведе до збільшення меридіональності процесів.
  • На Південно-Східну Європу, зокрема Україну, чекає тепліші і сухіші повітряні маси, що надходять з Африканського континенту і Азії.

Якою буде температура повітря

Однак навряд чи зима 2020 – 2021 буде теплішою за попередню, але в середньому температура буде вищою на 2 градуси.

Коли ми говоримо, що нас очікує тепліша зима, ми говоримо про загальні тенденції. Так, десь на 60% переважатиме тепла погода, вище за норму. Але певна кількість днів буде потрапляти в кліматичну норму, і ймовірність, що буде похолодання, звичайно є,
– сказала Балабух.

Окрім цього, у більшості областей України можлива посуха. Однак в окремих регіонах опади ймовірно випадуть в достатній кількості.