Низка сепаратистських ЗМІ написали про те, що 25 жовтня українські військові зайшли в село Старомар'ївка. Вони цитували "військових кореспондентів" окупантів.

Читайте також За ухиляння – тюрма: Росія готує на Донбасі "призов" на зимові збори

В ООС не підтвердили цю інформацію

Чимало українських медіа повідомили, що інформацію про взяття села українськими військовими нібито підтвердили в Міністерстві оборони. 24 канал звернувся за коментарем до пресслужби ООС. Там відповіли, що наразі позиції українських військових залишаються незмінними.

Що кажуть у Збройних силах України

Згодом з'явилася і реакція ЗСУ. Там пояснили. що фейк про взяття Старомар'ївки – це чергова спроба російських найманців дискредитувати та звинуватити Україну в порушенні лінії розмежування. Там також наголосили, що саме на цій ділянці окупанти, порушуючи режим тиші, відкривали вогонь із забороненого озброєння.

"Військовослужбовці ООС контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі і стримування збройної агресії Росії. Позиції українських військових залишаються незмінними", – також зазначили у повідомленні.

Фейк активно поширювали росЗМІ

Неправдиву інформацію активно поширювали через телеграм-канали окупантів та у російських ЗМІ. Там стверджували, що донецькі бойовики навіть нібито звернулися до ОБСЄ через "спроби взяття Старомар'ївки". Ба більше, сепаратиські ЗМІ розповсюджували у мережі й відео пересування техніки. Також бойовики цинічно заявили, що лікарня та школа в окупованому місті Тельманово нібито залишилися без струму через обстріл з боку бійців ЗСУ.

Що варто знати про Старомар'ївку

Джерело: "Вікіпедія", фейсбук UNICEF Ukraine

  • Село розташоване на лівому березі ріки Кальміус. До грудня 2014 року Старомар'ївка входила до складу Бойківського району. У 2020 році там проживали 150 людей, серед них – 7 дітей.
  • Неподалік – розташоване село Гранітне. До початку російської агресії ці населені пункти з'єднував автомобільний міст, втім на початку війни його підірвали.
  • Тож наразі села об'єднані лише пішохідним містком. Через нього жителі Старомар'ївки ходять в сусіднє село у магазин та лікарню. Адже своїх – не мають.

Де розташоване село Старомар'ївка: дивіться на карті