Одразу після військового аташе на наступний день з Праги був висланий ще один український дипломат, розповіло джерело в дипломатичних колах, на яке посилається агентство "Інтерфакс-Україна".

Як раніше повідомлялось, аташе з питань оборони посольства Чехії полковник Зденек Кубічек і військовий аташе майор Петра Навотна здійснювали в Україну шпигунську діяльність зі збору інформації військово-технічного і військово-політичного характеру з обмеженим доступом. Україна оголосила їх персонами нон-грата з наступною висилкою з країни. Глава МЗС Чехії Карл Шварценберг висловив думку, що висилка двох чеських дипломатів з України може бути помстою за надання політичного притулку екс-міністру економіки Богдану Данилишину.

17 травня на брифінгу в Празі Карл Шварценберг повідомив, що щонайменше один співробітник українського посольства в Чехії оголошений персоною нон-грата у відповідь на аналогічні дії Києва. За його словами, "це було необхідним кроком". При цьому міністр додав, що "Прага розглядає і наступні кроки".

19 травня директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин заявив, що відомство вважає інцидент з висилкою чеських та українських дипломатів вичерпаним і "жодних античеських кроків у нас на думці не було ніколи і не буде". Він також зазначив, що якби на місці чеських дипломатів були б громадяни інших країн, реакція української сторони була б такою самою.

"Інша справа, що реакція чеської сторони нас розчарувала. Це щось з часів холодної війни — принцип "око за око", — заявив Волошин.