Про подробиці "яблучних" спецоперацій повідомив перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан.

За його словами після обшуків одразу кількох магазинів в Києві було вилучено майже 2 тисячі одиниць продукції торгової марки Apple. Серед них: понад 300 мобільних телефонів iPhone, 45 планшетів iPad, 50 ноутбуків MacBook і комп'ютерів iMac, Apple Watch, медіа-плеєри iPod, медіа-приставки та аксесуари, які були ввезені на територію України з порушеннями податкового і митного законодавства.

Загальна вартість вилученої продукції становить понад 10 мільйонів гривень.

Під час обшуків також було вилучено близько сотні одиниць продукції фірм Sony, Canon і Samsung. Згідно з інформацією офіційних представників зазначених компаній, ця продукція була ввезена поза митним контролем.

У фіскальній службі пояснюють, чому така прискіплива увага приділяється продукції відомих брендів, зокрема, таких, як Apple — від їхнього імпорту бюджет буде отримувати більше платежів.

Згідно з інформацією Всеукраїнської громадської організації "Всеукраїнське Агентство Авторських Прав" тільки за минулий рік в Україні було продано близько 300 тисяч iPhone. З них лише близько 5% було імпортовано офіційно.

До слова, збитки держбюджету від такого незаконного імпорту лише торік становили понад 800 мільйонів гривень.