Про перших загиблих повідомляють у Франції, де замерзли четверо людей. Загалом же жертвами холодів у Європі стали понад 220 осіб. З них щонайменше 130 в Україні. Про 17 загиблих повідомила влада Італії. У Венеції, де триває карнавал, вперше за кілька десятиліть замерзли канали.

В Римі ж сильні снігопади паралізували рух на дорогах та змусили владу закрити такі пам’ятки архітектури як Колізей та Римський Форум. Тим часом у Сербії через холоднечу та сильні снігопади оголосили надзвичайний стан. Понад 70 тисяч людей у десятках населених пунктів негода відрізала від цивілізації.

“Рішення оголосити надзвичайний стан має на меті найперше захисти мешканців. Діти не ходитимуть до школи тиждень. Так ми намагаємося подбати про їхнє здоров’я та зекономити енергоресурси”, - каже речник уряду Сербії Мілівоє Міхайловіч.

Через негоду закрила школи і влада Румунії. У Боснії відрізаними від світу залишаються сотні сіл. Рятувальники використовують гелікоптери, аби евакуювати хворих та доставити продукти. Тим часом Болгарія потерпає від повеней, викликаних зливами. На півдні країни прорвало греблю і затопило ціле село. Жертвами високої води стали щонайменше 5 людей.