Як він пояснив це рішення виданню MediaPort, причиною стало те, що "можливо, хоча б таким чином вдасться привернути увагу до проблем з бюджетом Євробачення та бюджетом майбутнього Суспільного".

Мова йде про те, що Мінфін вирішив включити бюджет Євробачення в загальний бюджет НСТУ на 2017 рік.

Себто, від 1,2 мільярда гривень, передбачених законом для розбудови Суспільного мовника в 2017 році, держава відбирає 450 мільйонів гривень витрат на Євробачення, 250 мільйонів гривень відбирає у вигляді платні за трансляцію, 149 мільйонів гривень відбирає видатками, і 46 мільйонів гривень комунальними платежами забирає місто. Ще 112 мільйонів гривень апріорі йдуть на міжнародну діяльність (Олімпіади, чемпіонати світу тощо). В залишку – 193 мільйонів гривень. Владо, ти серйозно? На перебудову 32-х застарілих морально, фізично і технічно підприємств? Із нулем на виробництво і середньою зарплатнею в 2 300 гривень з того залишку? І після цього казати країні і світові, що ми будуємо Суспільне?,
– заявив Зураб Аласанія.

Читайте також: Скільки Україні буде коштувати Євробачення-2017: підрахунки Європи

Попри це, гендиректор НТКУ залишився задоволений тим, що йому вдалося втілити на телеканалі. Однак тепер за це вже буде відповідати нова людина. Її має призначити глава держави, хоча при створенні Суспільного мова йшла про те, що керівника мовника має обирати Наглядова рада.

"Цей вчинок не є шантажем влади, він є припущенням, що в перехідний період компанію має очолити людина більш компромісна, гнучка, здатна домовлятися і давати раду протилежним інтересам та інтересантам", – заявив Зураб Аласанія.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України призначив Зураба Аласанію генеральним директором Національної телекомпанії України 25 березня 2014 року.