У Львові зупинили навчальний процес у 230 школах. Діти хворіють на застуду, грип та найстрашніше – кір.

Саме його вилікувати найважче, тому потрібно подумати наперед про вакцинацію – це єдиний спосіб себе захистити.

Проте маємо проблему – антивакцинальну кампанію яка раніше хвилею прокотилась країною та період, коли вакцин в Україні просто не було.

Коли в нас почався спалах кору у 2017 році ми виявили близько 800 тисяч дітей, які пропустили планові щеплення. Ці діти можуть захворіти на кір в будь-який момент,
– наголосила заступник міністра охорони здоров'я Ольга Стефанишина.

За попередніми даними, на Львівщині нарахували 22 тисячі таких дітей, а після перерахунку МОЗу їх виявилось вдвічі більше.

Через велику кількість хворих у Львівській області стартувала вакцинація. Примусово робити дитині щеплення ніхто не буде. Батьки можуть самостійно відвести дитину до лікаря, або ж дати згоду керівництву школи для вакцинації.

Використовується сценарій з мобільними групами і використовується опція з вакцинацією у закладах охорони здоровя. Ми точно знаємо, що десь приблизно є 50 шкіл, де будуть відбуватися щеплення через мобільні групи,
– розповів директор Центру громадського здоров'я МОЗ Володимир Курпіта.

На Львіщині з такою спецоперацією планують не зупинятись – триватиме вона 3 тижні. У Міністерстві охорони здоров'я ж наголосили, що отримати щеплення можуть і ті, хто свого часу купив довідку.

Медики ж запевняють, що вакцина безпечна – зараз роблять бельгійську та американську. Вона одразу захищає і від паротиту та краснухи. Захиститись уколом можна і від грипу, дифтерії та правця – їхслід поновлювати кожні 10 років. Таке щеплення – безкоштовне, а от за вакцину від грипу слід буде заплатити.