У Кремлі цілеспрямовано усувають від влади високопосадовців міноборони. Звинувачення в корупції, ймовірно, є приводом для звільнення, а не справжньою причиною.

Дивіться також Непросто, але можливо: як потрапити до лав ССО і як допоможе їх перший рекрутинговий центр

У Росії кадрові зміни

Кремль усуває конкретних людей, які втратили довіру міноборони. Слідчий комітет Росії оголосив 23 травня про арешт заступника начальника Генерального штабу і начальника Головного управління зв'язку генерал-лейтенанта Вадіма Шамаріна та керівника Департаменту державних закупівель міністерства оборони Росії Владіміра Вертелецького.

Шамаріна звинувачують в отриманні хабаря в розмірі щонайменше 36 мільйонів рублів (близько 392 тисяч доларів), а двоє фігурантів справи з російської телекомунікаційної галузі погодилися свідчити проти нього.

Вертелецького також звинувачують у корупції та отриманні великого хабаря. Мовиться про загальну суму збитків у 70 мільйонів рублів (763 тисячі доларів).

Крім цього, ще п'ятеро високопоставлених чиновників міноборони Росії та колишніх військових командирів були заарештовані за звинуваченнями в корупції після арешту заступника міністра оборони Росії Тимура Іванова.

Російські джерела також стверджують, що ще 6 посадовців хочуть подати у відставку після того, як Сєргєя Шойгу усунули з поста очільника міноборони Росії.

Російські ультранаціоналістичні військові блогери стверджують, що міністерство оборони Росії звільнило командувача 20-ї загальновійськової армії генерал-лейтенанта Сухраба Ахмедова. Водночас в ISW не можуть підтвердити звільнення Ахмедова.

Заяви про його відставку привертають увагу, оскільки це буде перше звільнення офіцера, який командує російськими військами в Україні під час цієї хвилі звільнень. Наразі 20-та ОМСБр зосереджена на наступальних операціях на Лиманському напрямку і не змогла досягти значних тактичних успіхів у цьому районі під час наступу на Харківсько-Луганській осі взимку-навесні 2024 року.

Звільнення, ймовірно, можуть загрожувати значній кількості російських офіцерів.

Звільнення Шойгу спричинило відхід наближених до нього осіб з міноборони Росії

  • Рішення Путіна усунути Шойгу з російського міноборони, ймовірно, також відкрило двері для відходу деяких компаньйонів Шойгу з міноборони. Ймовірно, це один з очікуваних наслідків нещодавніх перестановок в кабінеті Путіна.
  • Кілька російських мілблогерів та інсайдерських джерел 13 травня заявили, що два заступники міністра оборони – Руслан Цаліков і Олексій Криворучко – подали Шойгу заяву про відставку. Це сталося за тиждень до того, як Путін усунув Шойгу з посади міністра оборони.
  • Російські мілблогери стверджували, що Цаліков багато років був "правою рукою Шойгу". Зокрема, керував підтримкою військ і департаментом інформаційної політики та інформаційної боротьби міноборони ворога. Криворучко також близький до Шойгу. Він курував військово-технічне забезпечення, розробку озброєнь, спецтехніки та виконання держоборонзамовлення.