У правоохоронців з'явилась ще одна версія щодо замаху на нардепа: Ігор Мосійчук міг поплатитися за дуже активну участь у судовому процесі над лідером ОУН Миколою Коханівським, який вистрілив із травматичного пістолета в охоронця депутата Руслана Качмалу. Нардеп навіть хотів узяти того на поруки.

Слідчі впевнені, що між чоловіками вже давно триває конфлікт за гуртожиток у Святошинському районі столиці. Качмала начебто хоче виселити звідти мешканців і забрати будівлю собі. За дивним збігом в будинку сталась пожежа.

О 3:30 ночі нас розбудили сусіди. Загоряння було всередині на третьому поверсі. Вогонь поширився так швидко, що рятувальники не встигли його загасити,
– згадує мешканець гуртожитку Давід Мартиашвілі.

Осередок займання був на третьому поверсі. Там все вигоріло вщент. Від даху нічого не залишилося, тому дощ затопив всі поверхи. Мешканці переконані, це підпал. На верхньому поверсі навіть не було електрики, її відімкнули через борги. До того ж, пожежники знайшли дві підозрілі каністри, розповів колишній боєць батальйону "Донбас" Давід Мартиашвілі.

Читайте також: На Київщині горить дитяча спортивна школа

Довкола столичного гуртожитку вже не один рік конфлікти. Командир добровольчого батальйону "ОУН" Микола Коханівський заявляв, що звідти намагаються виселити його бійців і робив це, за його словами, екс-командир одного зі взводів "Правого сектору" Руслан Качмала за позивним "Рем". З "Ремом" Коханівський в результаті побився. Та так, що опинився на лаві підсудних, адже застосував проти опонента травматичну зброю. Коханівський зараз під домашнім арештом, а Качмала зі своїми хлопцями виселився з гуртожитку, тому тепер він мстить, стверджують люди.

Залізні двері були закриті, коли прийшли рятувальники. Вони зламали їх. Ключі були тільки у тих, хто тут жив, зокрема, в "Рема". Вони мали ключі, тут їх кімнати були. Тобто виходить, підпалили, закрили двері та втекли,
– зазначила мешканка гуртожитку Оксана.

Сам же Руслан Качмала зараз в Харкові. Ситуацію прокоментував телефоном. Всі звинувачення чоловік спростовує і додає, що на цей будинок давно претендує інша людина.

"Я не знаю, яким чином з тим пов'язаний Мосійчук. Колись депутат мені сказав: "Руслане, ми хочемо продати цю будівлю, не заважай. Ми продамо і потім дамо тобі гроші, купиш собі квартиру". Я відповів: "Ні, мені, хлопці, треба тут триматись". "Ну, каже, тоді ми силою це зробимо", – заявив екс-командир взводу "Правого сектору" Руслан Качмала.

Читайте також: Жінка підпалила сусіда, бажаючи його розбудити

У Давіда Мартиашвілі є інша версія. Каже, конфліктом могла скористатися третя сторона.

Можливо, цим конфліктом скористалась третя сторона, так звані "рейдери". Бо дім виставили на аукціон, на продаж. Таким чином намагались позбутись мешканців гуртожитку. Стартова ціна, яку виставили на аукціоні – 600 мільйонів доларів,
– запевнив Давід Мартиашвілі.

Справжньої причини пожежі правоохоронці поки не повідомили. А тим часом без даху над головою залишилися декілька десятків переселенців, серед них – маленькі діти.