Просто в центрі Києва полісмени на конях намагались розвести активістів по різних кутках. На "Конопляному" марші зчепилися два табори: одні вимагали легалізувати марихуану і скасувати кримінальну відповідальність за її зберігання та вживання. Інші були категорично проти.
Марихуана – це дуже добре заспокійливе та антидепресант. До того ж, були випадки, коли хворим на рак допомагала маріхуана. Якби це було легально – у нас би була купа туристів із сусідніх країн,
– активіст за легалізацію марихуани Роман Антіпов.
Противники легалізації легких наркотиків вважають, що "травка" – це не вихід і вона провокує залежність від більш важких наркотиків.
У парламентському комітеті з охорони здоров’я вже кілька місяців лежить законопроект про легалізацію марихуани для лікування хворих. Так уже роблять у більшості цивілізованих країн.
Читайте також: За що борються активісти "Конопляного маршу"
Незважаючи на ці аргументи, проти легалізації марихуани виступає колишній головний наркополіцейський Ілля Кива. Він вважає, що перш ніж дозволяти коноплю, варто провести інформаційну кампанію серед молоді – про наслідки вживання дурману.
Більше в країні проблем немає, крім як легалізація марихуани? Давайте краще говорити про вирівнювання системи освіти,
– вважає Кива.
До 1961 року марихуана не була під забороною у жодній країні світу. Утім ООН внесла її до списку наркотичних препаратів. Попит на "травку" приносив шалені прибутки ділкам чорного ринку. Аби мільярди доларів не осідали у кишенях мафіозі, країни одна за одною легалізують коноплю. Нині марихуана офіційно дозволена у більшості американських штатів, країн Західної Європи і Латинської Америки.