Таку думку висловив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин у блозі на НВ.

"Раніше були серйозні очікування, що гривня зміцниться на тлі отримання чергового траншу МВФ і початку кредитування української економіки іншими фінансовими інститутами. Тепер же стало зрозуміло, що найближчим часом грошей чекати не варто. Відповідно, зберігається досить серйозний девальваційний тиск. Разом з тим, явного ажіотажу і панічних настроїв на ринках немає, тому стрімкого ослаблення гривні поки не очікую. У першій половині весни ситуація, на мій погляд, істотно не зміниться", — каже експерт.

За його словами, коливання гривні з початку 2016 роки не мають якогось системного характеру. Юрчишин вважає, що коливання національної валюти відображають стан, у якому перебуває українська економіка.

"Щоб докорінно змінити ситуацію на валютному ринку країни, важливо провести інституційне впорядкування, тобто, встановити правила гри. НБУ зараз фактично безконтрольний. Він реалізує ту політику, яку сам вважає доцільною. І зараз складно сказати, що це за політика. Нацбанк залишається закритим інститутом. Ті звіти, які глава НБУ представляла перед Верховною Радою, здавалося, були зроблені лише "для галочки", — зазначив експерт.

Читайте також: Міжнародні експерти зробили прогноз щодо долара у 2016 році