Про це пише журналіст Семюел Рамани для видання The Washington Post.

Журналіст побачив три причини такої поведінки Кремля.

Москва хоче контролювати усю східну Україну

Виглядає, що Кремль хоче повністю контролювати політичні події у східній частині України.

Нещодавно близький помічник Путіна Владислав Сурков, в приватному порядку зустрівся з ватажком "ДНР" Олександром Захарченком. Главаря терористів розкритикували за те, що його підопічні не використовували російську фінансову і військову допомогу для тих бойових цілей, які визначила Москва. Це демонструє бажання Путіна зміцнити авторитет на Донбасі.

Як наголошує Рамани, Кремль також зайнявся відновленням економіки Донбасу.

Росія вважає, що українські політики не будуть виконувати мінські домовленості

Зараз європейські лідери критикують також українських політиків за небажання підтримати угоду про припинення вогню. Це наслідки політичної кризи в самій Україні. В той час Кремль намагається перекинути провину за недавню ескалацію на повільні політичні реформи в Україні.

Путін тисне на український парламент, щоб той прийняв радикальні конституційні реформи, санкціоновані мінськими домовленостями.

Однак, деякі партії в українському парламенті блокують ці законопроекти. Також зростає популярність правих, які вимагають перейти до активних бойових дій.

Росія розглядає всі ці настрої, як не готовність України реалізувати мінські угоди, а відтак це може стати приводом для Москви відновити військові дії в Україні.

Зростаюча військова присутність НАТО в Чорному морі

Як пише журналіст, Росія боїться бути оточеною НАТО, тому активізує бойові дії на Донбасі. США і НАТО працюють над тим, щоб розширити свою присутність у Східній Європі. Члени НАТО також підтримують посилення присутності Альянсу у Чорному морі.

У лютому Росія влаштувала масові військові навчання поблизу Криму, які були явною ознакою побоювань Путіна щодо розширення присутності НАТО. Виглядає, що Москва хоче посилити військовий вплив в Україні, аби стримувати можливі "провокації НАТО" в Чорному морі.

Журналіст резюмує, що далі відбуватиметься посилення військових дій, з подальшим відновленням замороженого конфлікту. І навіть якщо ці військові дії будуть нетривалими, перспектива миру в Україні висить на волосині.