Про головне завдання міністерства

– Ми повинні покладатися на невійськові способи повернення людей і територій. Ми повинні завоювати серця і розум людей. Для цього можна використовувати різні способи. Є успішні досвіди інших країн.

Слід використовувати внутрішньо перемішених осіб як канал інформації

Про проблеми в роботі міністерства

– Програма деокупації – вона поки розробляється, над нею працюють експерти. Не було виділено державного фінансування на роботу. Напрацювання були, не було людей.

Одна з проблем – розмита картина хто що робить і за які гроші. Відсутність координації. Гроші донорів лежать на рахунках. Вони будуть лежати і чекати. Але частину можуть відкликати. Це грантові гроші.

Про донорські гроші

– Донор не вимагає, щоб йому гроші повертали. Але він хоче, щоб йому розписали програму, механізм, прозору схему контролю за проектами. Це один з елементів боротьби з корупцією. Але донора важко запросити до України.

Про фінансування міністерства

– В бюджеті на 2017 рік ми просили 1,5 мільярда гривень. Нам виділили лише 25,2 мільйона гривень. Я не задоволений як міністр. Але Кабмін – колективний орган, і це рішення загальне. Адже в Україні в пріоритеті – освіта та оборона.

Не дали грошей з бюджету – ми змушені шукати їх в іноземних фондах. Це дещо обмежує наші можливості.

Читайте також: Черниш пожалівся на брак фінансування для проектів його Міністерства

Про колючий дріт навколо окупованого Донбасу

– Це помилкова думка, і моє завдання – змінити її. Завдання держави – повернути території та людей. Можна діяти військовим шляхом, але не лише ним. Паралельними кроками теж можна змінювати думку людей, які залишилися на окупованих територіях.

Про зміни до законодавства про внутрішньопереміщених осіб

– Нам слід внести чимало змін у законодавство щодо внутрішньопереміщено осіб.

Слід покращити адміністративні послуги для внутрішньопереміщених осіб, внести зміни у підзаконні акти у Законах про внутрішньопереміщених осіб, про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні.

Питання переселенців – це не лише гроші на них, але й право голосу для них, можливість їм отримати певні послуги.

Читайте також: Досі невідомо, скільки людей проживає на окупованих територіях Донбасу, – Черниш

Про зниклих безвісти людей

– Ми хочемо створити спеціальний орган, який буде збирати інформацію. Адже слід розрізняти пропажу людей через війну на Сході від інших випадків. Має бути координаційний орган.

Представлення законопроекту щодо цього питання має бути наступного тижня.

Про торгівлю з окупованими територіями

– Суди відпускають товари, які затримують силовики на межі з окупованими територіями. Адже немає відповідної постанови Кабміну, яка б це забороняла робити.

Люди на окупованих територіях мають купувати українські товари, але ми маємо зробити так, щоб бандформування не мали на це вплив. Має бути співпраця з силовиками.

Читайте також: Люди ризикують життям дітей, щоб перевезти більше вантажу на окуповані території

Про мовлення на окупованих територіях

– Нам міжнародні організації надали обладнання, яке досі лежить у ящиках. Однак ці вежі не забезпечать мовлення на окупованих територіях. Це слід робити через супутникове телебачення чи за допомогою інтернету.

Про Крим

– Щодо Криму, то є окремий документ, він має гриф "для службового користування". В ньому є 20 різних напрямків, по яких ми працюємо, починаючи від культурних цінностей, шельфів, заходів кораблів у кримські порти. Відомства, які діють у рамках цього документу, озвучують результати.

Сутичка з українським катером, який збирав дані щодо фактів агресії, захоплення об’єктів та майна України і незаконної промислової діяльності Російської Федерації, та російськими кораблями –він діяв в рамках цього документу.

Не всі справи ми можемо робити публічно.

Читайте також: Як повернути Донбас Україні: відверта розмова із Клімкіним