Сайт "24" розпочав проект до Дня Незалежності. 25 років самостійного шляху, 25 років досягнень і звершень. Чим запам’ятався кожен рік? Згадайте з нами – як це було!

З 19 листопада по 5 грудня українець Каденюк у складі американської команди на шатлі Columbia здійснив космічний політ.

Пізніше українець пригадав, що вперше побачивши Землю з відстані відкритого Космосу він жахнувся.

Крім позитивних вражень були й негативні від того, що я побачив – це надзвичайно тоненький прошарок атмосфери, який окутує Землю на фоні чорного Космосу. Мене аж жах якийсь пройняв: невже в такому тоненькому прошарку існує життя... Там розумієш наскільки неправильно живе суспільство. Маю на увазі створення ядерної, хімічної зброї – все це засмічує нашу біосферу,
– розповідає перші враження Каденюк.

У кожного з космонавтів екіпажу було своє завдання. Каденюк виконував роль науковця-біолога. Екіпаж проводив експерименти з трьома видами рослин: ріпою, соєю і мохом. Космонавти мали з'ясувати як стан невагомості впливає на ріст та розвиток цих рослин.

Крім експериментів з рослинами, команда також виконувала дослідження щодо людини у стані невагомості.

Найскладніше у Космосі спати, розповідає Каденюк. Адже у стані невагомості людина може заснути на стелі чи стіні. От українець спав на стіні – йому доводилось фіксувати свій спальний мішок шістьма спеціальними кріпленнями.

До речі, саме завдяки Каденюкові у Космосі зазвучав український гімн.

Я був першим, хто полетів у космос із українським прапором і виконав завдання українського уряду. У 1997 році вперше український гімн пролунав у відкритому космосі,
– розповів згодом український космонавт.

Після повернення на Землю першого українського космонавта нагородили відзнакою Герой України, орденом "За мужність" та вручили 15 тисяч гривень.

Редакція "24" вітає усіх з прийдешнім Днем Незалежності!