Про це повідомив голова Укренерго Володимир Кудрицький на брифінгу, інформує 24 Канал. За його словами, мешканці Одещини зараз мають лише по 2 години світла.

До теми Масштабна аварія на Одещині: суттєві обмеження світла триватимуть найближчими днями

Яка ситуація зі світлом в Одесі

Як розповів Кудрицький, в Одесі та районі 280 – 290 тисяч абонентів мають обмежене енергопостачання. 4 лютого люди мали 2 години світла і 12 годин – його не було.

Однак очільник Укренерго пообіцяв, що об'єкт енергетичної інфраструктури, який дозволить повернутись до звичайних графіків відключення світла, відремонтують до кінця тижня.

Так, Одеса повернеться до звичайних графіків відключення світла орієнтовано з 10 лютого.

За словами Кудрицького, наразі до міста звозять генератори, щоб підключати критичну інфраструктуру. У міру переведення критичної інфраструктури на автономні джерела живлення графіки відключень, які відразу після аварії були +2/-12, поступово будуть пом’якшуватися до +2/-8.

Очільник Укренерго додав, зараз компанія у посиленому режимі відновлює всі енергооб’єкти в області, які постраждали від російських атак. Енергетики сфокусувались на одному із них, який дозволить якнайшвидше відновити електропостачання Одеси та Одеського району.

Яка основна проблема зі світлом

Глава Одеської ОВА Максим Марченко повідомив, що на цей час без електроенергії в Одесі та Одеському районі залишається майже 300 тисяч абонентів. Більшість котелень централізованого постачання вже запущені, ведеться робота з підключення до генераторів локальних котелень.

Наразі основна проблема – це не дефіцит генерації, а неможливість передачі та розподілу електроенергії споживачам у достатній кількості,
– розповів глава регіону.

Марченко додав, що на сьогодні Одеса отримала 39 генераторів великої потужності від ДСНС.

ДТЕК передав Одесі 15 потужних генераторів

Ці генератори спрямовані на потреби критичної інфраструктури, яка постачає людям воду та тепло. Це дозволить розвантажити мережу та надати більше енергії жителям Одеси.


Генератори для Одеси / фото ДТЕК

Масштабна аварія на підстанції в Одесі

  • 3 лютого в Одесі сталася перша масштабна аварія на підстанції. Тоді без світла залишилася частина міста.
  • У зв'язку з аварією на підстанції Укренерго були тимчасово знеструмлені Суворівський, Приморський і Малиновський райони Одеси, а також частина Одеського району.
  • 4 лютого на ключовій підстанції під Одесою сталася ще одна аварія. Внаслідок цього в Одеській області застосували екстрені вимкнення світла.