Рішення було прийнято на засіданні Кабміну 18 грудня. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Зверніть увагу! Конкурентне українське вугілля: бути чи не бути

Чому це так важливо

Щодо заборгованостей із зарплат сьогодні українські шахтарі проводять попереджувальні акції протесту біля будівель Верховної ради та Кабінету Міністрів України, а також у шахтарських містах і селищах.

Крім того, на початку жовтня на Луганщині Луганській області гірники "Новодружеська" відмовились спускатися у вибій через борги із зарплати, які становлять 120 мільйонів гривень. Тому роботу шахти було призупинено. "Новодружеська" входить до складу "Лисичанськвугілля".

Наступного дня очільник Кабміну Олексій Гончарук повідомив, що рішення щодо державних шахт має бути комплексним. Так, на його думку, держава не може постійно дотувати неефективні шахти, і вже у 2020 році в уряді планують комплексно вирішити питання заборгованості шахтарям.

У листопаді президент України Володимир Зеленський заявив про погашення заборгованості із заробітної плати шахтарям на загальну суму в 1 мільярд гривень.