Про це йдеться у коментарі речника МЗС України Євгена Перебийніс щодо агресивної військової діяльності Російської Федерації, яку поширила прес-служба МЗС.

За інформацією компетентних органів України, Російська Федерація зосередила вздовж українсько-російського державного кордону понад 50 тисяч російських військовослужбовців, що перебувають у стані повної бойової готовності, розгорнула в безпосередній близькості до території України озброєння та військову техніку, яка раніше не дислокувалася в прикордонних районах РФ,
— йдеться в коментарі.

Зазначено, що здійснення сусідньою державою цих та інших заходів військової діяльності з невизначеними завданнями "викликає природне занепокоєння в України, суперечить міжнародним зобов'язанням російської сторони, в тому числі в контексті мінських домовленостей, а також підриває міжнародні зусилля, спрямовані на деескалацію ситуації на сході України".

Читайте також: Чи довіряю я Путіну? Ні, — Порошенко

"З огляду на це, Україна .... 20 січня звернулася відповідним каналом зв’язку ОБСЄ до Російської Федерації з вимогою офіційно повідомити цілі, райони проведення РФ вказаної військової діяльності, дату її завершення, а також найменування, підпорядкованість, кількість та типи формувань і частин, що беруть в ній участь. Автоматично цей запит розійшовся мережею ОБСЄ всім державам-учасницям", — зазначає Перебийніс.

Він наголосив, що згідно з Віденським документом Росія зобов’язана надати відповідні роз’яснення протягом 48 годин з моменту отримання запиту, тобто 22 січня.

Читайте також: У районі Луганська з'явилася велика кількість "зелених чоловічків", — РНБО

“Україна залишає за собою право, в разі надходження незадовільної відповіді, вимагати двосторонніх консультацій або багатосторонню зустріч держав–учасниць Віденського документа під проводом діючого Голови ОБСЄ”, - підкреслюють в українському МЗС.

Нагадаємо, український кордон сьогодні перетнули ще понад 2 тисячі російських військових, а також 200 танків і бронетранспортерів. Про це Президент України Петро Порошенко заявив в ефірі телеканалу Bloomberg Europe TV.