Але прийшли вони у храм явно не за духовною поживою. Говорили про гроші – 50 мільйонів доларів. Саме стільки хотів пожертвувати щедрий співрозмовник на благо католицької церкви. Вони вирішили створити благодійний фонд, яким буде опікуватися сам Ватикан. А назвуть фонд іменем святого Франциска Ассійського. Цей християнський монах жив у Середньовіччі, який проповідував бідність та утримання від світських благ.

Але вже за неповних два роки розгориться скандал – через фонд Ватикану відмивали сотні мільйонів крадених грошей! За цією аферою стояв фінансовий геній Мартін Френкель.

Читайте також: Аферисти. Роберт Фрігард – бармен, який зумів розбагатіти на людському страху

Мартін Френкель народився в 1954 році в Толедо у штаті Огайо. Це промислове американське містечко. Батьки Мартіна мали середній достаток. Сам він був середньою дитиною з трьох. І вже з малку відрізнявся від своїх однолітків. Хлопчик був вундеркіндом, але, як і багато хто з розумників, трохи не від світу цього. Мартін достроково закінчив школу і вступив до університету. Проте незабаром покинув навчання. Натомість став цікавитися фінансами та інвестиціями.

У 1991 році метикуватий фінансист створює фонд Тунор траст, який реєструє на вигадане ім'я. За документами, фонд знаходився на Волл-стріт, що надавало йому неабиякої ваги у бізнес-середовищі. Незабаром траст купує велику страхову компанію за майже 4 мільйони доларів.

Аби прикрити фінансові махінації, Френкель вирішив створити благодійний фонд, пов'язаний з Ватиканом. Святий престол точно ніхто не запідозрить у нечесній грі.

Чи вдалося спіймати фінансового генія – дивіться у програмі.