Аграрії говорять між собою, що вже підходить край людському терпінню і скоро люди почнуть брати "на вили" представників правоохоронних органів та місцевої влади, які демонструють лише бездіяльність. Всі ці випадки – свідчення масових порушень в роботі судів, Антирейдерської комісії, Мінюсту, нотаріусів.

Читайте також: Що в Україні відбувається на ринку землі та якою повинна бути земельна реформа

Країна, в якій не захищають інвестиції та приватну власність – приречена, і якщо ми не наведемо лад в судовій системі та правоохоронних органах, то ми можемо втратити країну не в результаті війни, а в результаті бездіяльності тих, хто мав би захищати нас з вами і нашу приватну власність. Розповім кілька вражаючих випадків.

Жахлива ситуація відбулась нещодавно в Миронівському районі Київської області.

У підприємства "Юг-Агрострім" вкрали урожай. І це зробила компанія, яка жодного юридичного відношення немає ні до полів, ні до орендаторів, ні до врожаю, але по рішенню суду і за підтримки бойовиків це стало можливим. Одні комбайни були зупинені, а інші комбайни збирали результати чужої праці.

У підприємства
У підприємства "Юг-Агрострім" вкрали урожай

Не обійшлось без правоохоронців, які не реагували на заяви про злочин від представників "Юг-Агрострім". Водночас поліція допустила до полів техніку іншої юридичної особи.

І хоч провели виїздне засідання Антирейдерського штабу при Київській обласній державній адміністрації, яке рекомендувало поліції вжити усіх необхідних заходів і припинити збирання врожаю соняшника, було вже пізно. Доки приймалося таке рішення майже весь врожай було вкрадено. Опрацювали 1600 гектар насіння соняшника – це більше мільйона доларів збитків.

Так, народні депутати України, зокрема Іван Мірошниченко, один із засновників ГО "Бізнес-Варта", підготували депутатське звернення до Генерального прокурора та до Міністра внутрішніх справ з вимогою надати належну оцінку діям правоохоронців Миронівського району, але чи повернуть вкрадене власникам і скільки часу це займе – велике питання.

Друга жахлива історія із захопленням підприємства Олександра Строгого сталася у Харкові.

25 років існує підприємство, зареєстроване особисто на власника. Господарство розвивалось, розрослось, стало прибутковим і звичайно миттєво виявилось ласим шматком для рейдерів. Одного дня у державному реєстрі були змінені діючий власник та назва господарства. Тобто, відповідно до підроблених документів, Олександр Строгий передав свою частку іншій особі.

Агрорейдери захопили підприємство Олександра Строгого
Агрорейдери захопили підприємство Олександра Строгого

Це поширена зараз схема. За допомогою "чорних" реєстраторів викрадають бізнеси. Спочатку проводиться робота з документами, а далі фізично відбирається результат багаторічної праці. Хлопці в камуфляжі заїхали на територію елеватора, що належить фермеру, закрили ворота, заблокували вхід та вихід та почали навантажувати свої автомобілі соняшником.

Далі – гірше. Під час стрілянини фермер отримав поранення. Через постійні погрози його родина не має ані хвилини спокою, онуки не ходять до школи. Але боротися він не припиняє. За допомогою громадських організацій, зокрема "Бізнес-Варти" фермер намагається не допустити остаточного розкрадання господарства та відновити свої права.

Буквально вчора з’явився наказ Міністерства юстиції про скасування незаконних реєстраційних дій рейдерів, то ж є надія на швидке і справедливе вирішення справи.

Ще один вражаючий випадок – підробні ухвали суду, на основі яких блокується діяльність підприємства.

З цим нещодавно стикнулось товариство "Павлоградзернопродукт". Воно існує з 2002 року, 300 робочих місць, працює з іноземними партнерами, має довіру банків, партнерів, є найбільшим в регіоні роботодавцем та платником податків – лише за останні 3 роки було сплачено 45 мільйонів гривень.

Аграрне товариство
Аграрне товариство "Павлоградзернопродукт"

Але це не врятувало підприємство. В липні Державна фіскальна служба заблокувала ПДВ-рахунки товариства на основі підробного судового рішення Печерського суду міста Києва. Через бездіяльність та бюрократизм ДФС протягом місяця продовжувала блокувати рахунки підприємства. Коли ж нарешті блокування було знято, з’явилася нова підробна ухвала, цього разу районного суду Волинської області, і знову було заблоковано ПДВ-рахунки, підприємство отримало збитки.

Також підбробне рішення районного суду Житомира про арешт рахунків було направлено в обслуговуючий банк, який мусив реагувати і заблокувати кошти підприємства, внаслідок чого не була виплачена зарплата працівникам. А до міжнародних партнерів прийшли підробні вимоги генпрокуратури надати документи, які підтверджують фінансову-господарську діяльність.

Такі дії зловмисників миттєво вбивають довіру до підприємства та його репутацію. Хтось "жонглює" судовими рішеннями по всій країні, а відповідні органи не можуть зупинити беззаконня. Численні звернення до правоохоронців та розмови з представниками влади різних рівнів результату не дали. На сьогодні по відкритих кримінальних справах ще навіть не призначено слідчих, і не проводяться жодні слідчі дії.

У всіх цих випадках ГО "Бізнес-Варта" долучилась до допомоги підприємцям. То ж якщо вас чи ваших колег спіткала біда, на ваше майно зазіхають рейдери – звертайтесь до Бізнес-Варти. Ми живемо в доволі розвиненій європейській країні, в якій перемогла Революція Гідності, але в нас досі існує рейдерство. І це не поодинокі випадки, це системне явище, яке не тільки не викорінили правоохоронці, вони його ще й покривають. А ті, хто стали жертвами рейдерів, не можуть роками знайти справедливості в судах.

Читайте також: За законом не підкопаєшся: як "найрозумніші" отримують земельні ділянки безкоштовно

Підприємці наодинці зі своєю бідою, діючи в правовому полі, не можуть перемогти. Рейдери вчиняють свої незаконні дії швидко, використовуючи махінації з нотаріусами, реєстрами. Робиться це з надзвичайним цінизмом, миттєво, а ті, хто діє в правовому полі витрачать потім місяці та роки на відновлення справедливості.

Рейдери крадуть час, крадуть життя тих, хто сумлінно працює та не порушує закон. Нема надії на правоохоронні органи, на суди, на державу, лише на себе. Наприклад, в одній з областей, аграрії з 3 районів об’єднались, і коли в когось з них проблеми, то всі працівники, разом з керівниками, приїжджають і відстоюють інтереси того, на кого нападають. Вже було кілька випадків, коли вдалось відстояти інтереси один одного.

Підприємці не довіряють державі, не довіряють правоохоронним органом, а єдиними дієвими засобами захисту вважають самоорганізацію, публічність та громадські організації. Одна з таких організацій – "Бізнес-Варта". Якщо на вас чи ваших колег вчиняють замах рейдери, звертайтесь до "Бізнес Варти" та її сміливого керівника Ольги Матвіївої, яка щоденною діяльністю доводить – боротись з рейдерами можна і без підтримки держави.