Голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев оголосив про плани підняти ренту на видобуток залізної руди, яка дозволила Ахметову в кінці 2020 року купити віллу в Женеві за 2 мільярди гривень. Про це у своєму блозі "Чесна політика" розповів журналіст та колишній нардеп Сергій Лещенко.

Повний випуск блогу Помста олігарха: Ахметов атакує тих, хто викриває його схеми

"Є сподівання, що для Ахметова настають не такі вже і добрі часи. Чи не вперше Ахметов не впевнений в збереженні своїх схем", – сказав Лещенко.

Чим зміни оподаткування можуть загрожувати Ахметову

Гетманцев, за словами Сергія Лещенка, зауважив, що з 2020 року підняли ставки ренти на 50%, водночас це ще не остаточні зміни.

У податковому комітеті ще вирішують, якою буде база оподаткування, зазначав Данило Гетманцев і додав, що йому хотілося б, щоб нею була ціна на Platts China (біржовий індекс вартості руди в Китаї – 24 канал).

Тоді компанії нібито не могли б маніпулювати за допомогою різних підходів оцінки собівартості видобутку. Сергій Лещенко припустив, що після відповідної ситуації Ахметов може почати проти Гетманцева так звану медіавійну.

"За моєю інформацією, він є лише технічним гравцем, який виконує завдання Банкової нарешті приборкати апетити і цього олігарха, який кинув виклик всій країні", – пояснив журналіст.

Повний випуск відеоблогу "Чесна політика" на 24 каналі: дивіться відео