Такого висновку дійшли журналісти "Української правди" на підставі проведеного ними розслідування "Одного разу у Вільнюсі. Як Ахметов шукає кандидатів у президенти".

На відео, опублікованому УП, видно, як 21 листопада через VIP-термінал аеропорту "Бориспіль" одночасно пройшли Ахметов та гості Савіка Шустера, серед яких були ексголова МВС Арсен Аваков, лікар та телеведучий Євген Комаровський, журналіст Дмитро Гордон та колишній прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Борт Ахметова спочатку вирушив до Парижа, але вже 22 листопада теж був у Вільнюсі. Сюди, як зафіксували журналісти, прибув і Володимир Кличко, брат мера Києва Віталія Кличка. Як припустили автори матеріалу, Володимир міг бути посередником у переговорах між старшим братом та Ахметовим.

Такі закордонні переговори, на яких виносяться рішення, що впливають на подальший розвиток подій в Україні, для Віталія Кличка не є першими. Автори розслідування нагадали, як у 2014 році Кличко, Петро Порошенко та Дмитро Фірташ зустрічалися у Відні, після чого Кличко зняв свою кандидатуру на користь Порошенка, хоча до цієї зустрічі був беззаперечним фаворитом президентських передвиборчих перегонів.

Менше тижня тому під час пресконференції президент Зеленський зробив гучну заяву про те, що в Україні начебто готується державний переворот за участю саме Ріната Ахметова, якого нібито втягують у цей процес,
– нагадали журналісти.

22 листопада мережу облетіло фото, розміщене Арсеном Аваковим, на якому гості Савіка Шустера позують із лицарськими обладунками в руках. "Це саме те, що ви подумали", – підписав фото Аваков.

На опублікованому УП відео відображено також, як 23 листопада літаки Ахметова та гостей Шустера один за одним, так само як і вилітали двома днями раніше, повертаються до "Борисполя".

За інформацією джерел "Української правди" у політичних колах, у Вільнюсі Ахметов обговорював можливих кандидатів на майбутніх парламентських та президентських виборах,
– йдеться у журналістському розслідуванні.