Долею військовослужбовців занепокоїлися активісти Запорізького та Київського автомайданів, представниці жіночої сотні Запоріжжя та громадські організації міста.

Спочатку працівники прокуратури намагалися ігнорувати мітингувальників, проте згодом військовий прокурор Михайло Івлєв все ж таки погодився провести перемовини, щоправда, у закритому кабінеті, без преси та самих військовослужбовців. Зі слів активістів, прокурор упереджено ставиться до солдатів.

Активісти вимагали, щоб під час слідства військовослужбовці знаходилися під особистим зобов’язанням не у Запоріжжі, а у рідній Волинській області. Пікетувальники запевнили військового прокурора, що в разі невиконання цих вимог вони звертатимуться до Генеральної Прокуратури. Після двогодинного очікування Михайло Івлєв все ж таки вийшов до преси, втім, у спілкуванні з журналістами він був небагатослівним.

Проте ані обіцянки прокурора законно вирішити резонансну справу, ані заступництво громадськості, здається, вже не здатні переконати зневірених військовослужбовців у справедливості запорізької Феміди.

Нагадаємо, 25 липня, аби уникнути масових обстрілів терористами, більше 40 українських військових змушені були перейти на територію Росії. Там бійці 51-ї бригади потрапили у полон. Після повернення на Батьківщину бійців запідозрили у дезертирстві.