На думку громадських активістів, некоректна робота сайту для подання е-декларацій є в інтересах вищого керівництва держави.

Кабмін протягом місяця створив робочу групу, яка не зрозуміло чим займалась. Дійшло до того, що на цій робочій групі вони не знали про проблему з системою. Це свідчить, що кабмін не зацікавлений у тому, щоб система запрацювала,
– пояснила голова ГО "Декларації під контролем" Олександра Дрік.

Дрік наголосила, що влада вирішила звільнити керівництво НАЗК саме зараз, коли реєстр не працює, щоб законсервувати ситуацію. Бо без керівництва НАЗК, яке фактично є власником системи декларацій, ніхто відновити роботу не зможе.

Читайте також: Пристрасті в уряді: чим закінчилася словесна суперечка між прем’єром і головою НАЗК

Із власних джерел 24 Канал дізнався, що на місце Наталії Корчак потенційно готують її заступника Руслана Радецького. Раніше його називали людиною Адміністрації Президента. Сам же він цього не підтвердив. Однак на засіданні НАЗК вів себе як керівник.

Олександра Дрік розповіла, що зараз наполягають на створенні абсолютно нової системи подачі е-декларацій. На її впровадження піде чотири роки і 12 мільйонів доларів. Що означатиме замороження системи е-декларування на певний час.