У середу на чемпіонаті світу відбулась нова сенсація. Німеччина поступилась Японії у поєдинку першого туру. На гол Гюндогана з пенальті точними ударами відповіли Доан та Асано.

До теми Поплатилися за марнотратство: Німеччина неочікувано програла Японії у першому матчі на ЧС-2022

Перед цією грою німці вирішили провести круту акцію. Під час командного фото гравці Бундестім прикрили роти руками, символізуючи обмеження свободи слова у Катарі.


Акція німців проти обмеження свободи слова / Getty Images

Мова про капітанську пов'язку "One Love". Її капітани провідних збірних хотіли вдягати під час матчів ЧС для підтримки ЛГБТ-спільноти. Втім ФІФА не дозволила їм це зробити.

Ми хотіли використовувати нашу капітанську пов’язку, щоб відстояти цінності, яких ми дотримуємося в збірній Німеччини: різнорідність та взаємна повага. Разом з іншими народами ми хотіли, щоб наш голос був почутий. Йшлося не про політичну заяву – права людини не підлягають обговоренню. Це слід сприймати як належне, але це все ще не так. Ось чому це повідомлення є таким важливим для нас. Відмовити нам у пов’язці – те саме, що позбавити нас голосу. Ми стоїмо на своїй позиції,
– йдеться у повідомленні німців.

Читайте також Футболісти збірної Англії стали на одне коліно на ЧС-2022: у Досі перервали трансляцію матчу

Підтримала гравців і міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер. Жінка прибула у Катар на матч у червоному піджаку. Під час гри вона його зняла, щоб продемонструвати на руці пов'язку "One Love".


Ненсі Фезер / Getty Images

До слова, перед ЧС-2022 директор з комунікації ФІФА Браян Свонсон зробив камінг-аут прямо у Катарі. Посадовець розповів про відношення організації до його орієнтації.