Алієв порадив Вірменії не "починати знову"

Алієв зазначив, що порушення режиму тиші, зафіксоване у Карабасі спровокувала вірменська сторона. Про це глава Азербайджану заявив під час зустрічі зі співголовами Мінської групи від Франції та США, інформує ТАСС.

Важливо Азербайджан розпочав новий наступ у Нагірному Карабасі, – Міноборони Вірменії

В даний час там перебувають російські миротворці, вони приступили до діяльності. Ситуація в певній мірі стабільна, незважаючи на те, що мені зараз повідомили, що вчора або вірменські бойовики, або залишки так званої вірменської армії здійснили деякі теракти,
– сказав Алієв.

Також президент Азербайджану наголосив, що ситуація викликає занепокоєння і порадив владі Вірменії "не починати знову".

Алієв наголосив, що вважає роботу Мінської групи – "безрезультатною" у вирішенні конфлікту у Карабасі, проте він не заперечував проти їхнього приїзду до Баку, повідомляє Sputnik Вірменії.

Головне про протистояння у Нагірному Карабасі:

  • Активні бойові дії у Карабасі відновились наприкінці вересня 2020 року.
  • Після потужного наступу у Карабаху Вірменія погодилась підписати угоду про припинення вогню з Азербайджаном та Вірменією.
  • У Вірменії підписання угоди викликало хвилю протестів, адже крок прем'єра Пашиняна сприйняли, як капітуляцію.
  • Натомість у Азербайджані пройшов парад перемоги. Запросили на захід і президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.
  • 12 грудня 2020 року Вірменія заявила про порушення режиму тиші з боку Азербайджану. Наступ почався в напрямку населених пунктів Старий Таглар і Хцаберд.
  • Наразі до цих сіл прибули російські миротворці.
  • У Кремлі підтвердили перший випадок порушення режиму припинення вогню з моменту завершення конфлікту. Це порушення наразі залишається єдиним.