Коли розпочалась повномасштабна війна, Андрій спершу був у теробороні, а потім пішов на фронт. Свій останній бій він прийняв 21 вересня на Донеччині.

Важливо Був дуже світлою людиною: на фронті загинув поет Олексій Івакін

Що відомо про загиблого воїна

Андрій Сороковий 1999 року народження. Він родом із села Соколова Балка. Після школи вчився на слюсаря-механіка в Полтавському профтехучилищі, а далі пройшов строкову службу у Хмельницькому.

З початком повномасштабного вторгнення Андрій добровольцем вступив до місцевого підрозділу територіальної оборони.

4 листопада минулого року одержав повістку: батьківщина покликала стати на захист рідної землі. Не вагався жодної хвилини, зібрався й пішов гнати ворога… Спочатку навчався в одній з військових частин Полтавщини, а вже звідти рушив у зону бойових дій,
– розповіли про Героя.

У ЗСУ Андрій став водієм-машиністом екскаватора першого відділення інженерної техніки інженерно-технічного взводу однойменної роти військової частини А4765 (38-ма окрема бригада морської піхоти). Спочатку чоловік воював на Миколаївщині, а потім його підрозділ перекинули під Курахове Донецької області.

На жаль, 21 вересня біля міста Родинське російська зброя вбила Андрія. У нього залишилися батьки, сестра та бабуся.


Загиблий воїн Андрій Сороковий / фото із соцмереж

Втрати України на фронті

  • На війні загинув харківський поет Олексій Івакін. Про смерть воїна стало відомо 26 вересня. Олексій був натхненником і учасником культурного середовища "Літературний SLAM".
  • На фронті загинув захисник з Львівської області Юрій Богонос. Він поліг у бою на Півдні, неподалік Нової Токмачки.
  • Окрім цього, військовослужбовець ЗСУ, головний сержант та музикант Іван Перейма загинув 20 серпня 2023 року. Це сталося у районі населеного пункту Роботине Запорізької області, внаслідок обстрілу дроном-камікадзе противника.