Народ за Каддафі правління жив, як у бога за пазухою. Диктатор щедро ділився з населенням нафтодоларами, які отримував від продажу природних багатств країни. Лівія за рівнем якості життя перебувала на вершині різноманітних рейтингів.

Саме тому більшість експертів і сходяться на думці, що народ повстав проти Каддафі тому, що він банально набрид. Набрид тим, що міцно тримав владу у своїх старечих руках і не збирався нею ні з ким ділитися. Набрид, бо знищував своїх політичних супротивників і нещадно утискав опозицію. Набрид, бо упродовж усього свого життя носився з фантастичними ідеями арабської єдності, дружив з терористами та постійно кидався в крайнощі, від яких дибки волосся ставало навіть у його найближчих соратників.

Приводом до народних виступів став арешт лівійського адвоката Фатхі Тербіля. Його затримали за опозиційну діяльність.

Каддафі спершу ставився до повсталих зі зневагою – мовляв, покричать та розійдуться. Але коли повстанці почали закидати силовиків коктейлями молотова, Каддафі віддав команду - "вогонь на ураження". Спершу військова фортуна була на боці Каддафі. Регулярні армійські частини за повного домінування в повітрі громили погано навчені загони повстанців по повній програмі. Але вже в березні Радбез ООН запровадив без польотну зону над Лівією. Бойові літаки Каддафі миттєво знищила потужна та надсучасна авіація країн Євросоюзу.

До серпня 2011 року війська Каддафі, втрачаючи останні бойові машини, дивом втекли з оточеного з усіх боків Тріполі.

20 жовтня 2011 року війська повстанців захопили Сірт – останній оплот Каддафі. Пораненого полковника витягнули з дренажної труби і після тривалих знущань розстріляли на місці без суду і слідства.

Але зі смертю Каддафі мир в напівзруйновану Лівію так і не повернувся. Країна фактично розділена між арміями повстанців, кожна з яких контролює свою територію. Колись процвітаюча Лівія перетворилися в чергову гарячу точку та кузню кадрів для радикальних ісламістів з усього світу. А все тому, що втримати лівійців під своєю рукою міг тільки один сильний лідер – напівбожевільний та харизматичний диктатор Муамар Каддафі.