Застеріг про цей етап психологічних труднощів 25 травня радник голови Офісу Президента Олексій Арестович. Про це повідомляє 24 канал із посиланням на ефір "Фейгин Live".

До теми Арестович заявив про загрозу повторного наступу на Сумщину, Чернігівщину та Київщину

Чим саме зумовлена нова фаза

За словами Арестовича, настання нової психологічної фази зумовлене втомленістю від війни. Вона помітна, бо народ вже почав конкретно зриватися й сипати звинуваченнями в середині країни.

Ця фаза триватиме місяць – півтора. До того моменту, поки прийде західна допомога та ми зможемо стабілізувати ситуацію. Нас чекає; депресія, яка місцями доходить до паніки; очікування удару в спину від західних партнерів; взаємні звинувачення,
– перерахував Арестович.

Окрім цього, відіграють свою роль фінансові негаразди. Вони були очікуваними, якщо враховувати удар, якого зазнала наша економіка. Кремлю ж наразі максимально вигідне посилення внутрішніх чвар у середині нашого суспільства.

Тому Росія буде намагатися розхитувати ситуацію якомога сильніше. Окрім цього, радник глави ОП зазначив, що це використовуватимуть і певні політичні сили.

Як у березні, але гірше

Нова психологічна фаза війни буде схожою до того, що було в березні. Тоді теж у багатьох українців було знесилення через втомленість у війні.

Проте, за словами радника, тоді ситуація була трішки кращою. Адже був певний драйв від інформації про перші перемоги наших захисників. Окрім цього, відігравало й роль і те, що брали в полон багатьох росіян.

Але зараз війна зовсім інша. Полонених не бачимо, а лише те, що б'ють наші позиції та ми б'ємо у відповідь. Але це перетворилося в буденність. А ось панічні повідомлення з фронту з'являються,
– сказав Арестович.

Він зазначив, що цього буде все більше та більше. Також додав, що ця стадія могла б бути коротшою, якби нам скоріше постачали озброєння, яке поки надходить невеликими партіями.

До теми – як Арестович попереджав про третю фазу психологічної втоми: дивіться відео