Росіяни не змогли захистити Бельбек, адже за декілька днів до цього там був знищений комплекс С-400, тому аеродром та його об'єкти були без жодного прикриття. Цю інформацію 24 Каналу повідомив авіаційний експерт Богдан Долінце.

Читайте також Атака на аеродром Бельбек: журналісти показали супутникові знімки ураженої авіації

Росіяни не змогли захистити свою авіацію

Богдан Долінце зазначив, що кількість пошкоджених літаків може бути більша, але сьогодні важко оцінити це. Можливо, якісь літаки можна буде відновити швидко, якісь не дістали пошкоджень. Інші літаки могли перебувати на землі, мати нормальний вигляд, але бути суттєво пошкодженими, зокрема їхні двигуни, системи керування, тому їхнє відновлення може бути недоцільне.

Чому росіяни не змогли захистити свою авіацію? Буквально за декілька днів до цього був знищений комплекс С-400, який там був. Фактично цей аеродром та його об'єкти були без жодного прикриття,
– пояснив він.

Перекидання авіації – це процес, який вони використовували раніше у випадку загрози. Але він має певні процедури підготовки, бо досить складно в один момент зняти всі літаки та перевезти. Вони мають пройти обслуговування, бути заправленими.

Крім того, ці літаки також один з елементів системи протиповітряної оборони Росії. Вони виконують патрулювання. Усі літаки забрати з Бельбеку росіяни не можуть.

Ефективність російської ППО

Авіаційний експерт наголосив, що ефективність ППО росіян не настільки висока, як би їм хотілося. Адже основа цієї системи – це радянська база. Фактично мовиться про виявлення та протидію великим об’єктам. Зокрема, бойовим літакам, винищувачам. Також про виявлення високошвидкісних об'єктів, як крилаті та балістичні ракети.

Якщо ми говоримо про протидію дронам, то тут ситуація інша. Тому що ці старі радянські комплекси малоефективні проти таких цілей. З одного боку, вони частину цих цілей просто не здатні навіть виявляти. З іншого боку, вартість ураження такого дрона є не співмірно дорожчою, ніж вартість самого боєприпасу, який може цей дрон уразити. Тому цілі обираються за пріоритетностю,
– сказав Долінце.

У деяких випадках ворожі системи ППО навіть коли бачать безпілотник, можуть просто по ньому не стріляти. Тому що дрон коштує 10 тисяч доларів, а ракета для його знищення – 200, 300 і більше тисяч доларів.

Крім того, якщо говорити саме про протидію дронам, то Росія має комплекси "Панцирь-С". Вони можуть протидіяти БпЛА, але цих комплексів у ворога не дуже багато. Загалом мовиться про приблизно 100 одиниць. Їхні можливості також обмежені і дальністю, і здатністю виявлення окремих видів цілей.

Атака на Бельбек 15 травня: головне

  • Уночі 15 травня на військовому аеродромі Бельбек у Севастополі було уражено техніку окупантів. Унаслідок ракетного удару на аеродромі було знищено два винищувачі-перехоплювачі МіГ-31, також згорів склад пально-мастильних матеріалів.
  • Також постраждали 11 російських військовослужбовців. Усього в Криму за ніч атаки постраждало 13 окупантів, ще 2 могли загинути.
  • За інформацією "Крим. Реалії", у Бельбеку дислокується 38-й винищувальний авіаційний полк ВПС Росії та Севастопольський авіарятувальний центр МНС Росії. На цьому летовищі базуються 12 літаків Су-27, 12 літаків Су-27СМ, три навчально-бойові Су-27УБ та 5 двомісних Су-30М2.