Отримання такої сертифікації означає, що авіакомпанія Constanta повністю відповідає вимогам FAA щодо якості й безпеки польотів, інформує 24 Канал.

Дивіться також Генерал-майор армії США у відставці Девід Грандж очолив Наглядову раду авіакомпанії Constanta

Згаданий дозвіл використовуватимуть для сегменту середньомагістральних перевезень стандартних вантажів. Це відкриває для української авіаперевізниці Constanta, що з 2019 року спеціалізується на перевезеннях для гуманітарних місій ООН, WFP і програм ЄС в Африці та на Близькому Сході, ще один перспективний сегмент міжнародного ринку. Також очікується, що компанія виконуватиме польоти за програмами уряду США.

Проходження сертифікації Part-129 передбачає отримання відповідних дозволів від Департаменту транспорту США й Адміністрації з безпеки на транспорті США, а також погодження митниці США.

У межах сертифікації авіакомпанія Constanta надала для перевірки необхідну документацію та інформацію про перевірно-експлуатаційні процедури – як ми обстежуємо вантажі, як організовуємо перевезення, як перевіряємо вміння, знання та навички членів екіпажів, які пілотуватимуть наші літаки над територією Сполучених Штатів,
– пояснив Роман Мілешко.

З 2017 року авіакомпанія Constanta є експлуатанткою українських літаків типу Ан-26. Заплановано також використання літака Боїнг – 737-300 Cargo.

Усі польоти виконуватимуть українські фахівці – залучення українських працівників для роботи в міжнародних проєктах є одним із провідних принципів авіакомпанії Constanta.

Як зазначив засновник і співвласник компанії Constanta Роман Мілешко, отримання сертифікації з боку Федерального авіаційного управління США створює нові можливості як для українських компаній, що мають бізнес-інтереси в США, так і для державного сектору.

Роман Мілешко також очікує, що отриманий сертифікат дозволить авіакомпанії Constanta брати участь у програмах повоєнного відновлення України, зокрема виконувати доставку вантажів, і створить нові можливості для українських компаній, що мають бізнес-інтереси за океаном.

Що відомо про авіакомпанію Constanta

  • Авіакомпанія Constanta є правонаступницею запорізького підрозділу "Авіаліній України". Із 2018 року головним акціонером компанії є український підприємець, колишній військовий та авіатор у третьому поколінні Роман Мілешко. Із квітня 2024 року головою Наглядової ради компанії та її співвласником став легендарний американський генерал армії США у відставці Девід Л. Грандж.
  • Constanta є найбільшою у світі операторкою українських літаків марки "Антонов". Компанія має сертифікат авіаційного оператора від Державіаслужби України з відповідними дозволами й допуском до перевезень пасажирів та вантажів, зокрема небезпечних, а також сертифікати EASA TCO й UK TCO, які надають дозвіл на польоти в Європі та Великій Британії. Авіакомпанія Constanta зареєстрована як офіційна перевізниця ООН і Міжнародної продовольчої програми (WFP).
  • Відповідно до рейтингу SAFA (Safety Assessment of Foreign Aircraft), що регулярно визначає рівень безпеки повітряних суден, 2021 року Constanta було визнано найкращою з-поміж українських компаній.