Про це попередив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов. Він наголосив, що не варто чекати офіційного введення червоної зони, аби прискорювати темпи вакцинації.

Важливо В Україні діятимуть нові правила перевезень, але не для всього транспорту: уряд назвав винятки

Урядовець підкреслив, що станом на 20 жовтня "червоними" є вже 5 областей. Адже сьогодні карантинні обмеження посилили на Сумщині. Він пояснив, що ситуація продовжує загострюватися й назвав області, яких найближчим часом чекає те ж саме, якщо там не посилять протиепідемічні заходи.

Які області під ризиком:

  • Житомирщина;
  • Луганщина;
  • Львівщина;
  • Миколаївщина;
  • Рівненщина;
  • Хмельниччина;
  • Чернігівщина.

Владі у згаданих областях доручили забезпечити дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів. Натомість Держпродспоживслужба посилювить контроль за виконанням цього пункту. Також ОДА закликали щоденно оцінювати ситуацію з коронавірусом, розгорнути додаткові ліжкомісця у медичних закладах та збільшити кількість тестувань.

Чернишов пояснив, чому важливо вакцинуватися

"Наразі чітко зрозуміло, що протистояти тяжкому перебігу хвороби здатна вакцинація. 94% госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 за тиждень в Україні не були щеплені", – зауважив Чернишов. Зважаючи на це, він закликав українців не випробовувати долю й вакцинуватися, аби вберегти себе від небезпечної хвороби.

Масова вакцинація у всьому світі покликана допомогти уникнути критичних ситуацій. Звертаюся до представників громад – подбайте про прискорення темпів вакцинації,
– процитували міністра на фейсбук-сторінці Мінрегіону.

Зазначимо, що обмеження червоної зони не поширюються на заклади та масові заходи, де 100% тих, хто там перебуває, матимуть сертифікат, що підтвердужють повний курс вакцинації.


Привілеї для вакцинованих​ в Україні / Інфографіка 24 каналу

Текст допису Олексія Чернишова у фейсбуці:

"Не потрібно чекати червоної зони, аби прискорювати темпи вакцинації! На засіданні комісії ТЕБ та НС прийнято рішення про перехід Сумської області до червоної карантинної зони з 23 жовтня. А Житомирська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Рівненська, Хмельницька та Чернігівська області можуть потрапити до неї вже найближчим часом, якщо не посилять протиепідемічні заходи. Нагадаю, що станом на сьогодні у червоній зоні – 5 областей. Ситуація продовжує загострюватися. Наразі чітко зрозуміло, що протистояти тяжкому перебігу хвороби здатна вакцинація. 94% госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 за тиждень в Україні не були щеплені. Будь ласка, не зволікайте та не випробовуйте долю. Вакцинуйтеся – б ережіть себе".