Про це у Facebook повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Зазначимо, що раніше у Держдепартаменті США заявили, що російські окупаційні сили на Донбасі вирішили затопити шахту "Юнком" під Донецьком. Такі дії загрожують отруєнням питної води в регіоні через радіацію, що залишилась у цій шахті.

Тука пояснив, що такі висновки були зроблені під час наради щодо можливих загроз від затоплення шахти "Юнком", про яке оголосили російські окупаційні сили, що діють на Донеччині.

Читайте також: Особлива небезпека на Донбасі: експерт попередив про загрозу від підтоплених шахт

Заступник міністра нагадав, що 16 вересня 1979 року на шахті провели підземний ядерний вибух внаслідок чого там утворилася капсула діаметром 5-6 метрів. У цій капсулі можуть досі залишатися радіоактивні речовини, і після затоплення вони, на думку експертів, можуть потрапити у підземні води, далі в річки регіону і Азовське море.

"Отже, висновки: 1. реальною ситуацією з радіаційною безпекою на об’єкті "Кліваж" сьогодні не володіє ніхто; 2. з моменту окупації "влада ДНР" не дає згоди на обстеження об’єкту міжнародними фаховими організаціями; 3. висока ймовірність того, що після підняття рівня шахтних вод відбудеться забруднення річки Булавин і далі та Азовське море; висока вірогідність масових підтоплень на окупованій території Донецької області з можливими негативними наслідками для територій, які контролюються урядом України", – мовиться у повідомленні Туки.

Заступник міністра наголосив, що без проведення комплексного обстеження, прогнозування наслідків затоплення шахти "Юнком" неможливе.