За даними джерел 24 каналу, важкі бої з ворогом тривають увесь день. Із захисниками Маріуполя зв'язку немає. Лише один військовий у своєму телеграмі написав коротке повідомлення про те, що він живий.

Важливо Буває багато вкидів і емоцій, – Арестович про ймовірний прорив окупантів на завод "Азовсталь"

На "Азовсталі" є цивільні, зокрема діти

Мер Маріуполя Вадим Бойченко в ефірі загальнонаціонального телемарафону підтвердив інформацію про важкі бої на "Азовсталі". Росіяни обстрілюють завод зі всієї наявної зброї.

Однак Бойченко зазначив, що на території заводу досі перебувають мирні мешканці міста, серед яких і діти.

Сьогодні йдуть важкі бої на території нашої фортеці – "Азовсталі". Наші хоробрі хлопці боронять цю фортецю, але дуже важко, тому що працюють по ній із важкої артилерії, танків, авіації, кораблі підійшли і також гасять по ній. Також треба розуміти, що там сьогодні знаходиться місцеве населення, мирні мешканці. Їх там сьогодні сотні, які ще два місяці тому прийшли туди і чекають на порятунок,
– наголосив Бойченко.

Через відсутність зв'язку з нашими захисниками, зараз неможливо зрозуміти, чи у безпеці вони. Тому Бойченко зазначив, що нічого прокоментувати не може.

Міноборони прокоментувало ситуацію на "Азовсталі"

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр також відзначила, що ситуація в Маріуполі складка. Однак наші захисники виконують історичну місію – війська ворога, які сконцентровані в Маріуполі не можуть просуватися далі на територію України, бо наші воїни дають їм опір.

Ситуація складна. Ми бачимо з вами, як наші Збройні Сили та підрозділи сил оборони мужньо протистоять російським військам та виконують величезну історичну місію. Вони не дають російським військам, які там сконцентровані, просуватися далі в інші регіони України. І те, що так довго тримаються оборонці Маріуполя – це подвиг. І ми повинні про це говорити,
– наголосила Маляр.

ЗМІ повідомляють про прорив на "Азовсталі"

Понад 2 місяці "Азовсталь" слугує укриттям для мирних мешканців Маріуполя, які ховаються від обстрілів. Уперше вивезти цивільних звідти вдалося лише 30 квітня – у результаті домовленостей вдалося встановити режим тиші. Тоді з заводу виїхали 20 людей.

Через два дні вдалося евакуювати ще понад 100 людей. 3 травня вони прибули до Запоріжжя.

Того ж 3 травня ще вночі окупанти порушили режим тиші та почали обстрілювати "Азовсталь". Однак на території заводу досі залишаються сотні мирних мешканців, зокрема багато з них під завалами. Це жінки та діти. Також є поранені як серед мирних, так і серед військових.

4 травня у ЗМІ з'явилася інформація про те, що російські війська прорвалися на територію заводу. Однак радник голови Офісу Президента Олексій Арестович зазначив, що цю інформацію ще потрібно перевірити та уточнити.

Цікаво – Арестович про штурм "Азовсталі": дивіться відео