Про це заявив голова відомства Іван Баканов. Крім цього, він надав членам РНБО інформацію про інші напрями захисту державної безпеки та протидії гібридній війні.

Важливо Засідання РНБО 19 лютого: санкції проти Медведчука і літаків, 5 сценаріїв Донбасу

"Ми бачимо вплив гібридної війни та її наслідки. Тому треба працювати на випередження. У цьому випадку наша сила – у системних діях на захист національних інтересів", – зазначив посадовець.

Постачання вугілля на окупований Донбас

За словами Баканова, СБУ проводить слідчі дії, аби задокументувати весь незаконний механізм постачання вугілля з тимчасово окупованої території до Росії та України.

"Так ми отримаємо підтвердження фінансування терористичної діяльності так званої "ЛНР". І як результат – підґрунтя для повідомлення підозри представникам компанії", – пояснив він.

Розширення економічних санкцій

Розширення запроваджених раніше економічних санкцій щодо власників авіакомпаній, які здійснювали польоти в Росію – також здійснювали за рекомендаціями СБУ.

Зауважимо, що 19 лютого відповідний санкційний список поповнився ще 5 компаніями.

Їхні кінцеві бенефіціари намагаються терміново вжити заходів, аби юридично обійти накладені на них обмеження. Наприклад, хочуть змінити обслуговуючі компанії – тобто вводять інших юросіб.