Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін у колонці для видання повідомив, що ключова причина паузи – невдоволення результатами конкурсу на керівника САП в Офісі Президента.

Читайте також Двоє кандидатів вийшли у фінал конкурсу на голову САП: результати можуть зірвати

Відбір керівника САП призупинили

Офіс Президента явно не влаштовує лідер рейтингу – детектив НАБУ Олександр Клименко, який керував слідством щодо Олега Татарова,
– написав Шабунін.

Він додав, що до наступних етапів пройшли всього 2 кандидати: Клименко та прокурор Офісу генпрокуратури Андрій Синюк.

Відповідно до затвердженого порядку, надалі перемагає той кандидат, який набере найбільшу кількість балів в загальному рейтингу, інший стане його заступником.

Під час наступних етапів комісія не голосуватиме за кандидатів, а тільки виставляти бали за письмове завдання та співбесіду. На цих етапах кожен кандидат може отримати 55 балів. У Клименка наразі 212 балів, у Синюка – 195.

На думку Шабуніна, в ОП є кілька сценаріїв виході з цієї ситуації

  • Домовитися із Синюком, отримати від нього гарантії лояльності та протягувати на керівну посаду через маніпуляції з балами, а Клименка допустити на посаду заступника (який не має реальних повноважень).
  • Зірвати процес відбору очільника САП за допомогою Окружного адміністративного суду Києва.

"Керівництво і низка суддів ОАСК перебувають під слідством НАБУ і САП через статтю про захоплення влади. Тож вони будуть тільки раді зробити послугу чинній владі. Ціною такої послуги стане затягування ліквідації суду", – додав голова правління ЦПК.

Відповідний позов від одного з кандидатів на керівника САП в ОАСК уже є. За рішенням суду, справу розглядатимуть за зачиненими дверима.

Шабунін пояснив, що ОАСК може вдатися до таких дій

  • Скасувати затверджений комісією принцип голосувань, щоб перезапустити конкурс без врахування позиції міжнародників у комісії.
  • Повернути на останній етап конкурсу провладних кандидатів Андрія Костіна (голова правового комітету Верховної Ради, пов'язаний з Андрієм Єрмаком) і Антона Войтенка (очільник прокуратури Львівської області).

"У цьому і причина затримки конкурсу зараз. У разі невпевненості в лояльності Синюка, ОП руками парламентської квоти буде тягнути час до отримання рішення ОАСК", – зазначив глава правління ЦПК.

Крім того, Шабунін переконаний, що "маніпуляції із конкурсом на голову САП вплинуть на серпневу зустріч Зеленського із Байденом". Адже відбір керівництва антикорупційних органів в Україні – під пильною увагою міжнародної спільноти.