Зазначається, що під керівництвом Вайханова російський навчальний заклад випустив десятки тисяч окупантів. Окрім цього на базі університету з листопада 2023 року налагоджено виробництво FPV-дронів, а також навчання пілотів БПЛА.

Дивіться також Плани у 10 тисяч на рік – росіяни побудували нові цехи для виробництва "Шахедів"․ Розслідування

Підозра Вайханову

СБУ встановила, що Байбетар Вайханов входить до найближчого оточення Кадирова, за вказівкою якого організовує підготовку бойовиків для армії окупантів. Загалом за час повномасштабного вторгнення в університеті імені Путіна пройшли вишкіл понад 40 тисяч військових та найманців.

Серед них – бойовики 78-го моторизованого полку спецпризначення "Північ-Ахмат" та полків "Ахматросія", "Ахмат-Чечня", 42-ї мотострілецької дивізії 58-ї загальновійськової армії Росії. Усі вони беруть безпосередню участь у бойових діях проти Сил оборони України на східному та південному фронтах,
– вказали в СБУ.

Спершу ніж потрапити на передову слухачі "університету Путіна" проходять тижневу підготовку на базі навчального закладу у Гудермесі. Там їх чекає комплексна, тактична, вогнева, інформаційно-ідеологічна та медичну підготовку. Після закінчення "курсів" бойовиків перекидають у найгарячіші точки фронту, де їх використовують для штурмів позицій ЗСУ.

Слідчі Служби безпеки заочно повідомили Вайханову про підозру за статтею про пособництво у веденні агресивної війни.

Зазначимо, що днями СБУ повідомила підозру російському актору і музиканту Віталію Гогунському. Він відомий за роллю у російському серіалі "Універ". За матеріалами служби безпеки, встановлено, що він публічно підтримує збройну агресію Росії – в тому числі й відвідує окуповані території. Цікаво, що Гогунський родом з України.