Ринок розташований у районі Керем ха-Тейманим. Тут можна купити все – від спецій до шкарпеток. Але головне не товари, а історія. Власниця цієї маленької крамнички – пані Роні – називає свій магазинчик тунелем часу.

Ми володіємо цим магазином вже понад 75 років. Сьогодні моя крамниця не стільки дає прибутку, скільки дозволяє підтримати стару сімейну традицію,
— каже пані Роні.

Аби туристи не блукали по базару, тут продають спеціальні картки, на яких – мапа ринку. На ній зокрема позначено 6 місць, де можна спробувати місцеві страви, або напої, наприклад, ізраїльського пива. Для дегустації пропонують 5 маленьких келихів з різними сортами. Пиво тут, як і всі алкогольні напої, доволі дороге. Пляшка – на наші гроші – коштує близько 100 гривень.

Кафешки на ринку Кармель ховаються просто серед яток зі спеціями, випічкою, овочами та фруктами. Всередині однієї із кафешок висить табличка із написом на івриті: площа Тахрір. Це тонкий натяк на підтримку єгипетського майдану. Власницю закладу звати Джулі, її родина переїхала до Ізраїлю з Єгипту, ще у далекі 50-ті. Та пані Джулі залишається ревною шанувальницею єгипетської кухні.

Джулі каже, коли в Єгипті спалахнула революція вона захопилася ідеєю свободи і рівності. І тепер намагається продемонструвати свою солідарність з єгипетським народом в Ізраїлі.

Читайте також: Альтернатива супермаркетам та ринкам: ізраїльтяни продають полуницю прямо з поля