Мова іде, зокрема, про Борислав – єдине у світі місто, що стоїть на нафтовому родовищі. Сьогодні 36-тисячне місто під загрозою зникнення. Голова фракції "Об’єднання "Самопоміч" Олег Березюк переконує – причина у неякісному управлінні природними ресурсами "Укрнафтою", яка видобуває у Бориславі нафту.

Сьогодні усі депутати Бориславської міськради разом з мером протестували у Києві під "Укрнафтою". А також провели відкриту позачергову сесію під стінами НАК "Нафтогаз України", яка є державним власником "Укрнафти".

"Борислав, які і багато інших міст і сіл в Україні, живе на чорному золоті. Це як Саудівська Аравія, яка є безмежно багатою, однак Борислав та інші містечка виживають, даючи можливість одиницям отримувати надприбутки. Ми горді за Борислав, за його громаду і владу. Вони приїхали до Києва, щоб виконати статтю Конституції, яка говорить – надра належать народу. Тому у них вимога до "Нафтогазу" як власника – негайно налагодити видобуток нафти і газу на території Бориславського родовища", – наголошує Олег Березюк.

І пояснює, що виконання цієї вимоги дозволить отримати прибутки для громади та покращити екологічну ситуацію.Так зменшиться загазованість повітря, яка несе страшну небезпеку мешканцям і природі. За словами місцевих депутатів та експертів, щодня "Укрнафта" викидає в атмосферу Борислава близько 100 тисяч кубічних метрів газу. За часів Радянського Союзу його використовували для побутових потреб мешканців, сьогодні ж просто забруднюють атмосферу.

"Це злочин щодо людей, природи, майбутнього та економіки держави. Чому це робиться? Бо вони збирають вершки, щоб решту знищити. Борислав залишається без доріг, без уваги, без податків, – говорить Березюк. – Це не просто приїзд Бориславської ради в місто Київ, це відверта розмова з урядом, який має дбати про якісний менеджмент українських надр. І не тільки в Бориславі, але в Полтаві, в Черкасах, де десятками тисяч гектарів продаються газоносні землі, зокрема російським залежним підприємствам".

Також Березюк підтримує ініціативу частини депутатського корпусу про те, що місто Борислав має стати суб’єктом видобутку газу і нафти, тобто бути конкурентом приватних і державних нафтовидобувних компаній.