Про появу активістів у білоруському списку терористів повідомив сам телеграм-канал NEXTA live.

Цікаво У Мінську визначили зони впливу "деструктивно налаштованих громадян": що це означає

У списку вони розташовані на 725 й 726 місцях – одразу після кількох сотень громадян Сирії, Іраку й Афганістану, яких підозрюють у причетності до терористичних організацій.

До слова, серед причин для підозри в тероризмі, там де в інших випадках вказані терористичні організації, щодо Путила й Протасевича мовиться лише про причетність до опозиційних телеграм-каналів.

Обох засновників NEXTA підозрюють за статтею кримінального кодексу Білорусі про організацію масових безладів. За це їм загрожує до 15 років за ґратами.


Список терористів від КДБ Білорусі / Скриншот

Що відомо про телеграм-канал NEXTA?

Він швидко набув популярності після початку протестів у Білорусі й став найбільш популярним у цій країні. Саме NEXTA був рушієм й основним джерелом правдивої інформації про протести.

Для цього було декілька причин, основною з яких є перешкоджання владою роботі опозиційних ЗМІ. Через проблеми з інтернетом і роботою інших соцмереж саме телеграм був чи не єдиним джерелом інформації.

Засновником телеграм-каналу є 22-річний білоруський журналіст Степан Путило, який нині живе у Варшаві. Його, до слова, крім Білорусі, шукає також і Росія.