Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив дипломат, екс-генконсул України у Стамбулі, голова управління "Майдан закордонних справ", член партії "Укроп" Богдан Яременко.

Він зазначив що на місці Білорусі, "гостинно надаючи свою територію для російських спецслужб і Міноборони, в тому числі для викрадення українських громадян і планування збройної агресії проти України, не особливо дивувався б, що українські спецслужби мають інтерес до її території".

Читайте також: Нагнітають ситуацію, – посол про "шпигунський скандал" між Україною та Білоруссю

Яременко констатував, що у білорусі стали постійною практикою "затримання на прохання\звернення\доручення росіян українських громадян".

"Несамостійність Білорусі в безпековій та оборонній сфері стала непристойно очевидною. Тому зараз влада Білорусі вдалась до простого і древнього прийому перекладення з хворої голови на здорову. Частина цього підходу полягатиме у тому, щоб створити імідж України як недружньої агресивної держави, чиї спецслужби "розпоясались" на її території", – висловив переконання український дипломат.

Яременко також вказав на помилки України: "По-перше, три з половиною роки загравання з диктатором. По-друге, помилки української розвідки".

"Але якщо друге – це річ закономірна: не буває спецслужб без провалів. Та й сховатися українським розвідникам за умов, що росіяни в кадрових питаннях українського Міноборони розбираються не гірше за українське Міноборони, важко. Або просто неможливо", – пояснив дипломат.

До слова, 17 листопада стало відомо, що Комітет держбезпеки Білорусі затримав у Мінську українського журналіста Павла Шаройка, якого звинувачує у "створенні в республіці агентурної мережі". Білоруські спецслужби переконують, що Шаройко – кадровий працівник української розвідки у званні полковник. В українській розвідці спростували цю інформацію.