Про це сьогодні, 21 червня повідомила пресслужба міністерства оборони Білорусі. До перевірки залучені воєнні частини та підрозділи оперативних командувань, сил спеціальних операцій, ракетних військ та артилерії, ВПС та військ ППО.

Дивіться також Показове кіно: для чого Білорусь долучилась до ядерних навчань Росії

Перевірка готовності військ на кордоні

В оборонному відомстві Білорусі зазначили, що "на першому етапі перевірки відпрацюють питання оперативного заняття визначених районів, їх інженерної підготовки, організації охорони та оборони, а також заступлення на бойове чергування".

Надалі воєнні частини та підрозділи виконуватимуть навчально-бойові завдання.

Перевірка проходитиме на полігонах та ділянках місцевості в Брестській та Гомельській областях. У цей період можливий рух бойової техніки дорогами загального користування,
– ідеться у повідомленні.

Що кажуть у Держприкордонслужбі

Речник ДПСУ Андрій Демченко в етері телемарафону заявив, що у Білорусі немає сил для вторгнення на територію України зі свого боку. Проте українські Сили оборони готові до будь-якого розвитку подій.

"По кордону з Білоруссю ситуація незмінна. У Росії на території Білорусі немає сил для вторгнення на територію нашої країни", – зазначив Демченко.

За його словами, наразі білоруські підрозділи, які певною мірою посилюють кордон з нашою країною, як і раніше, перебувають на різних напрямках, але перебувають на певній відстані від кордону.

До слова, раніше у моніторинговій групі "Беларускі Гаюн" припустили, що якщо враховувати географію перевірки, це може бути "відповіддю" на нібито нарощування чисельності українського військового угруповання на кордоні з Білоруссю, про що повідомлялось раніше.