Про це йдеться в листі на ім'я посла України в Білорусі Ігоря Кизима від 16 листопада, повідомляє видання LB.ua.

Читайте також: Україна повинна розглянути питання санкцій щодо Білорусі, – Самусь

У зверненні, підписаному в.о. голови правління цього заводу О.Козьменком, стверджується, що директор ПАТ "Завод обважнювачів" Скиба Олександр Сергійович прибув до Мінська 15 листопада у відрядження на переговори з ВАТ "Мінський тракторний завод", з яким в українського підприємства існує договір про постачання продукції, що використовується в ливарному виробництві білоруського заводу.

За інформацією видання, Скиба вилетів з Києва до Мінська рейсом 15 листопада о 14:20 і прибув туди о 16:15 за місцевим часом. Пізніше він вийшов на зв'язок о 19:20 і повідомив, що збирається повертатися додому цього ж дня.

Проте наступного разу на зв'язок Скиба вийшов уже вранці: він зателефонував дружині з чужого білоруського номера й повідомив, що його затримали співробітники КДБ Білорусі.

Намагаючись дізнатися долю нашого співробітника, я звернувся по телефону, знайденому в мережі Інтернет, до оперативного чергового Управління КДБ Білорусі в Мінську із запитом про затримання нашого співробітника. Чоловік, який представився заступником оперативного чергового, підтвердив мені факт тримання нашого співробітника в цьому закладі,
– йдеться в листі.

При цьому представник КДБ Білорусі не повідомив обставин і мети затримання, пообіцявши передзвонити, якщо виникне така необхідність.


Лист на ім'я посла України в Мінську про затримання спецслужбами Білорусі Олександра Скиби

Нагадаємо, 25 жовтня у Мінську затримали кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою у шпигунстві. Згодом, до затриманого у Білорусі українського журналіста впустили українського консула.