Однак для того, щоб встановити реальність цих припущень, потрібні масштабні розслідування, тому що поки ця інформація ґрунтується на поодиноких даних, пише для RAND Corporation аналітик Антонія Вард.

Читайте також: Як придбати криптовалюту за гривні?

Так, дослідження європейського відділення RAND Corporation, опубліковане під назвою "За лаштунками: незаконна торгівля вогнепальною зброєю, вибухівкою і боєприпасами в темній мережі", під час тижневого збору даних у вересні 2016 року виявило 24 французьких і британських криптомаркетів у даркнеті, з яких у 75 відсотках випадків факти торгівлі зброєю підтвердилися, вказує автор публікації.

Окрім цього, різні ЗМІ повідомляли про зв'язок між терористичними актами в Парижі та Мюнхені у 2015 році, причому зброя, застосована нападниками, ймовірно, закуплена у "темній мережі". Вважається, що терористи "ІД" нібито могли використовувати біткойн для своїх підривних дій і в січні 2017 року.

Втім, можна оскаржити все вищесказане, оскільки фактичні дані не становлять системи. Недостатньо інформації і про те, як біткойни використовуються у DarkNet з якими цілями, незважаючи на те, що цілком респектабельні компанії Expedia і Subway приймають криптовалюту як засіб оплати,
– підкреслює журналістка.

В останні місяці щодо біткойна було висловлено чимало авторитетних критичних зауважень, додає Вард. Наприклад, голова ради директорів і головний виконавчий директор Goldman Sachs Ллойд Бланкфейн заявив, що електронні гроші стали "інструментом в руках шахраїв, оскільки "дикі" коливання його біткойна на ринку не характерні для справжніх повноцінних валют.

Читайте також: Microsoft відмовилася приймати оплату в біткойнах

Зауважимо, що міжнародний фінансист Вільям Браудер також негативно охарактеризував Bitcoin, назвавши його "божим даром" для злочинців і диктаторів, які хочуть убезпечити свої гроші. А інвестор Воррен Баффетт взагалі спрогнозував поганий кінець для криптовалют.